Serwer Dell – dla małych, średnich i dużych firm

Obowiązki pracownicze w wielu firmach mogą być wykonywane wyłącznie przy użyciu komputerów. Urządzenia tego typu znacznie zwiększają wydajność i szybkość działań, dzięki czemu przedsiębiorstwo osiągnąć może większe zyski. Serwer Dell stworzony został z myślą o miejscach wyposażonych w większą ilość komputerów.

Serwer Dell – czołowy producent sprzętu technologicznego

Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania sprawiają, iż producenci sprzętów technologicznych stwarzają coraz to doskonalsze urządzenia. Znacznie wpływają one na wykonywanie obowiązków pracowniczych, a tym samym na sukces firmy. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, warto zdecydować się serwer Dell.

Marka Dell od lat tworzy wysokiej jakości urządzenia, wybierane przez klientów na całym świecie. Sprzęt wykonany z solidnych materiałów użytkowany może być latami, dlatego też bardzo chętnie decydują się na niego przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, w jakiej działają. Warto jednak dobrać odpowiedni model do zapotrzebowania, tak aby maksymalnie wykorzystane były jego możliwości.

Jaki serwer dla małych, średnich i dużych firm?

Serwer Dell T640 dedykowany jest głównie małym oraz średnim firmom, które znajdują się w fazie szybkiego rozwoju. Ogromna wydajność urządzenia i pełna ochrona gromadzonych danych sprawia, iż warto zdecydować się na sprzęt tego typu. Model T640 wzbogacony został o dwa procesory Intel Xeon Scalable Processor, które posiadają aż 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową. Możliwe jest również zainstalowanie aż 3T B pamięci cache. Model ten wyposażony został również w osiem szybkich dysków PCIe NVMe. Dane gromadzone mogą być w ogromnych ilościach, głównie dzięki osiemnastu zatokom na dyski 3.5 cala oraz trzydzieści dwie zatoki na dyski 2.5-calowe. Dodatkowo kontroler RAID H740P umożliwia zarządzanie nośnikami.

Na uwagę zasługuje także serwer Dell R740. Stworzony został z myślą o dużych firmach, wyposażonych w serwerownie – specjalne pomieszczenie, posiadające w swoim wnętrzu szafy serwerowe. Model ten zdecydowanie króluje wśród innych serwerów marki Dell. Doskonale poradzi sobie nawet w najbardziej wymagających środowiskach. Zastosowanie w urządzeniu procesora Intel Xeon SP znacząco zwiększyło zasoby obliczeniowe (w porównaniu z poprzednią generacją CPU) – aż o 27% w odniesieniu do liczby rdzeni oraz o 50% w stosunku do przepustowości. Jeżeli zdecydujemy się na trzy jednostki centralne, możliwe jest zainstalowanie aż 3 TB pamięci RAM ECC DDR4.

Serwery sprawdzą się w każdej firmie, której zależy na zwiększeniu wydajności i ochronie danych. Wykorzystywane są zatem nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w urzędach, prokuraturach, sądach, szkołach bądź uniwersytetach.

Powiązane wpisy

Polecane

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów...

Montaż stołów obrotowych to zadanie dla fachowców

Stoły obrotowe stanowią integralną część wielu systemów transportu wewnętrznego. Wykorzystuje się je...

Jak nakładać gładź szpachlową? Wałkiem czy agregatem?

Każdy sposób pokrywania ścian gładzią szpachlową ma zarówno swoich zwolenników, jak i...

Kotły na pelet – pytania i odpowiedzi

Coraz więcej osób rozważa wymianę pieca. Kiedy polecane są im kotły na...

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka i włączniki?

Kiedy realizujemy tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, wykończenie mieszkania czy...

Sprawdź również