Ekspresowa naprawa dachu z papy

Papa termozgrzewalna posiada pewne właściwości, które w połączeniu z często niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przykładowo wahaniami temperatur, prowadzą do powstawania drobnych uszkodzeń, szpar i pęknięć. Jak ekspresowo naprawić dach z papy?

Parametry techniczne papy

Papa tradycyjna przez niską cenę nadal cieszy się dość sporą popularnością. Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów pap o różnych właściwościach, a także do różnych zastosowań. Obecnie najpopularniejszą z pap jest papa termozgrzewalna. Materiał podgrzany od spodniej strony układa się na rozgrzanym podłożu. Przed tym warto dokonać wentylacji dachu, ponieważ jej brak bądź zaniedbanie może spowodować pojawieniem się wilgoci wewnątrz obiektu.

Guma w płynie – naprawa przecieków

Warstwa izolacyjna papy często pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a szczególnie wahań temperatury pracuje wraz z podłożem, przez co może dochodzić do powstawania drobnych pęknięć i szczelin. Nawet mikro szczeliny grożą zawilgoceniem budynku, a jak wiadomo nieszczelny dach to niebezpieczny dach. Drobne przecieki nie wymagają wymiany całej izolacji dachu ani nakładania kolejnych warstw papy. Dach można naprawić w bardzo szybki i prosty sposób, a mianowicie nakładając gumę w płynie. Aplikacja preparatu nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczy pędzel i puszka materiału izolacyjnego. Już 2 milimetrowa warstwa w pełni zabezpieczy dach.

Gumę można nakładać bezpośrednio na papę, prosto z puszki. Dzięki swojej konsystencji wypełni drobne szczeliny, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się wody do wewnątrz budynku. Nie ma łatwiejszego sposobu naprawy dachu z papy! W sklepie internetowym GumaNaDach.pl można nabyć gotowe zestawy naprawcze https://gumanadach.pl/product/cws-express-10l-zestaw-naprawczy-do-dachu/ Jeśli zatem masz problem z przeciekającym dachem pokrytym papą skorzystaj z kanadyjskiej płynnej gumy, zabezpiecz dach szybko i skutecznie.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zachować piękno pergoli przez cały rok?

Dzięki swojej uniwersalności i estetyce pergole są coraz popularniejszym elementem w ogrodach i na...

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Sprawdź również