Zabezpieczenie przesyłek – ekologiczne systemy wypełnień

Branża e-commerce prężnie rozwija się, obejmując sklepy internetowe o zróżnicowanym asortymencie. Obecnie jesteśmy w stanie nabyć każdy rodzaj towaru, nie wychodząc z mieszkania. Jedną z najważniejszych kwestii dla właściciela sklepu wysyłkowego jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłek. Jak powinno ono wyglądać?

Dlaczego warto zdecydować się na papierowe wypełnienia?

Wciąż wiele sklepów internetowych do zabezpieczenia przesyłki wykorzystuje folię bąbelkową. Tworzywa sztuczne stanowią dla środowiska naturalnego ogromne zagrożenie. Plastik rozkłada się niekiedy setki lat, będąc niebezpieczeństwem nie tylko dla naszej planety, ale również zdrowia zwierząt. Czym zatem warto go zastąpić? Eko wypełniacz do paczki w formie papieru to doskonała alternatywa dla wypełnień opartych na tworzywach sztucznych. Ekologiczny charakter papieru wynika z faktu, iż jest to materiał w pełni biodegradowalny. Włókna celulozy są niezwykle wytrzymałe, dlatego też papier poddany może być procesowi recyklingu.

Klienci coraz częściej zwracają uwagę na ogólny wizerunek firmy. Bardzo często wybierają zatem te sklepy internetowe, które ze szczególną troską podchodzą do kwestii związanych z ochroną środowiska. Warto jest zatem dołączyć do grona firm, które wykorzystują podczas pakowania ekologiczny papier.

Jakie jest zastosowanie ekologicznych systemów wypełnień?

Papierowy wypełniacz do kartonów jest niezwykle elastyczny. Doskonale dopasowuje się zatem do każdego rodzaju zawartości paczki. Jest materiałem delikatnym, dzięki czemu nie niszczy produktu umieszczonego wewnątrz. Umożliwia zatem:

  • Blokowanie i unieruchamianie – szczególnie ciężkich produktów, które podczas transportu paczki muszą być sztywno umieszczone w kartonie. Wypełnienie uniemożliwia przemieszczanie się produktu wewnątrz pudełka.
  • Wypełnienie wolnej przestrzeni – pakowanie tego typu dedykowane jest wszystkim artykułom, które są nieco mniejszych rozmiarów w porównaniu do wielkości kartonu.
  • Owijanie – forma ta skierowana jest głównie do produktów delikatnych, zabezpieczając powierzchnię i krawędzie przed zniszczeniem.
  • Amortyzowanie – papierowe wypełnienie chroni artykuł przed ewentualnymi drganiami oraz wstrząsami podczas transportu.

Niezależnie od oferowanego asortymentu, każdy sklep internetowy powinien wyposażyć swój magazyn w ekologiczne wypełnienia papierowe. Odpowiednie zabezpieczenie przesyłek na etapie magazynowym sprawia, iż zamówiony przez klienta produkt dociera w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie.

Powiązane wpisy

Polecane

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Montaż stołów obrotowych to zadanie dla fachowców

Stoły obrotowe stanowią integralną część wielu systemów transportu wewnętrznego. Wykorzystuje się je w szeroko...

Sprawdź również