Serwer Dell – dla małych, średnich i dużych firm

Obowiązki pracownicze w wielu firmach mogą być wykonywane wyłącznie przy użyciu komputerów. Urządzenia tego typu znacznie zwiększają wydajność i szybkość działań, dzięki czemu przedsiębiorstwo osiągnąć może większe zyski. Serwer Dell stworzony został z myślą o miejscach wyposażonych w większą ilość komputerów.

Serwer Dell – czołowy producent sprzętu technologicznego

Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania sprawiają, iż producenci sprzętów technologicznych stwarzają coraz to doskonalsze urządzenia. Znacznie wpływają one na wykonywanie obowiązków pracowniczych, a tym samym na sukces firmy. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, warto zdecydować się serwer Dell.

Marka Dell od lat tworzy wysokiej jakości urządzenia, wybierane przez klientów na całym świecie. Sprzęt wykonany z solidnych materiałów użytkowany może być latami, dlatego też bardzo chętnie decydują się na niego przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, w jakiej działają. Warto jednak dobrać odpowiedni model do zapotrzebowania, tak aby maksymalnie wykorzystane były jego możliwości.

Jaki serwer dla małych, średnich i dużych firm?

Serwer Dell T640 dedykowany jest głównie małym oraz średnim firmom, które znajdują się w fazie szybkiego rozwoju. Ogromna wydajność urządzenia i pełna ochrona gromadzonych danych sprawia, iż warto zdecydować się na sprzęt tego typu. Model T640 wzbogacony został o dwa procesory Intel Xeon Scalable Processor, które posiadają aż 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową. Możliwe jest również zainstalowanie aż 3T B pamięci cache. Model ten wyposażony został również w osiem szybkich dysków PCIe NVMe. Dane gromadzone mogą być w ogromnych ilościach, głównie dzięki osiemnastu zatokom na dyski 3.5 cala oraz trzydzieści dwie zatoki na dyski 2.5-calowe. Dodatkowo kontroler RAID H740P umożliwia zarządzanie nośnikami.

Na uwagę zasługuje także serwer Dell R740. Stworzony został z myślą o dużych firmach, wyposażonych w serwerownie – specjalne pomieszczenie, posiadające w swoim wnętrzu szafy serwerowe. Model ten zdecydowanie króluje wśród innych serwerów marki Dell. Doskonale poradzi sobie nawet w najbardziej wymagających środowiskach. Zastosowanie w urządzeniu procesora Intel Xeon SP znacząco zwiększyło zasoby obliczeniowe (w porównaniu z poprzednią generacją CPU) – aż o 27% w odniesieniu do liczby rdzeni oraz o 50% w stosunku do przepustowości. Jeżeli zdecydujemy się na trzy jednostki centralne, możliwe jest zainstalowanie aż 3 TB pamięci RAM ECC DDR4.

Serwery sprawdzą się w każdej firmie, której zależy na zwiększeniu wydajności i ochronie danych. Wykorzystywane są zatem nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w urzędach, prokuraturach, sądach, szkołach bądź uniwersytetach.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zachować piękno pergoli przez cały rok?

Dzięki swojej uniwersalności i estetyce pergole są coraz popularniejszym elementem w ogrodach i na...

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Sprawdź również