Planowany urlop a koszenie trawnika – porady, dzięki którym twój trawnik przetrwa upalne dni

Nie każdy wie o tym, że dawniej piękny i zadbany trawnik przed domem był oznaką statusu społecznego i bogactwa. Być może nie posiadamy tej wiedzy w swojej świadomości, jednak instynktownie czujemy, że zadbana trawka w okolicach własnej posesji to znak powodzenia i dobrobytu.

Zadbany trawnik

O swój trawnik trzeba dbać regularnie, począwszy już od wczesnej wiosny. Jeżeli pewnych prac nie wykona się w kwietniu czy na początku maja, niestety upalne lato może spowodować, że trawnik nie będzie prezentował się okazale. Pojawią się wysuszone plamy trawy, która przybierze kolor żółty i brązowy, tracąc swój zielony energetyczny odcień. Dlatego właśnie wczesną wiosną trzeba pamiętać o wertykulacji trawnika. Jeżeli zrobi się to prawidłowo, latem łatwiej będzie zadbać o trawnik. Trawa wykształci mocny i rozbudowany system korzeniowy, dzięki któremu łatwiej będzie pobierać jej odpowiednią ilość wody oraz substancji odżywczych z gleby.

Urlop a koszenie trawnika

Sporo osób zastanawia się nad tym, jak zadbać o swój trawnik podczas nieobecności w domu, gdy wyjeżdża się na dłużej. Koszenie trawnika w lecie z powodzeniem można odłożyć nawet na kilka tygodni. Dlaczego? Jeżeli lato jest upalne i suche, trawy i tak nie wolno skracać zbyt często, ponieważ wysuszy się i nie będzie prezentować się okazale. Zatem w takim sezonie wystarczy trawę skrócić kilka dni przed planowanym wyjazdem, a następnie ze spokojną głową wyjechać i cieszyć się wakacjami. Nawet jeżeli trawnik nie będzie strzyżony na przykład przez dwa lub trzy tygodnie, nic złego się z nim nie stanie. Warto natomiast zapewnić trawie możliwość nawodnienia wtedy, gdy przez dłuższy czas nie będzie padał deszcz. Jeżeli ma się na swojej posesji zamontowany system nawadniania, dobrze zainstalować na przykład aplikację, dzięki której zdalnie można sterować nawadnianiem. Zawsze warto też poprosić kogoś z rodziny lub sąsiadów o wsparcie, a zatem uruchomienie nawadniania na przykład na godzinę wieczorem. Przyjmując ciepłe relacje towarzyskie z osobami mieszkającymi w okolicy, bez wątpienia można liczyć na taką pomoc.

Wyjazd na urlop a koszenie trawnika

Jeśli wakacje całe są wyjazdowe, a czas w domu spędza się nieregularnie, o utrzymanie trawnika mogą zatroszczyć się specjaliści. Na rynku funkcjonuje sporo firm, które w określonym czasie zajmą się koszeniem trawnika. Wystarczy wcześniej umówić wizytę, a podczas nawet krótkiej obecności w domu wpuścić osobę z firmy, która zajmuje się utrzymaniem zieleni. Podsumowując, przy dobrej organizacji, utrzymanie ładnego trawnika w sezonie urlopowym nie stanowi większego problemu. Trzeba tylko pamiętać o wcześniejszym ustaleniu terminu realizacji usługi.

Powiązane wpisy

Polecane

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Montaż stołów obrotowych to zadanie dla fachowców

Stoły obrotowe stanowią integralną część wielu systemów transportu wewnętrznego. Wykorzystuje się je w szeroko...

Sprawdź również