Naprawa i konserwacja okien w Twoim domu – co musisz wiedzieć?

Martwi Cię stan okien lub rolet w Twoim domu? Przeczytaj ten artykuł i wybierz najlepszą konserwację! W każdym domu, nawet najbardziej zadbanym, od czasu do czasu zdarzają się usterki. Niektóre z nich możemy naprawić sami, czasem jednak należy skorzystać z usług zaufanej firmy. Jeśli chcesz, aby Twoje okna i rolety służyły Ci na długo, zadbaj również o odpowiednią ich konserwację.

Serwis okien – najczęstsze problemy

Działania konserwacyjne oraz serwis okien zależy w dużej mierze od materiału, z którego są wykonane okna. Ramy okienne mogą być plastikowe, drewniane lub aluminiowe. Potrzeba odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby umiejętnie zająć się naprawą oraz konserwacją okien. Fachowców, którzy profesjonalnie zajmą się Twoim problemem znajdziesz na https://bianex.pl/serwis-okien/.

Jedną z najczęstszych usterek okien jest problem z ich otwieraniem lub zamykaniem. Powodów może być kilka: błąd w montażu, osiadanie budynku lub po prostu wieloletnie użytkowanie. Jeśli chcesz spróbować samodzielnie zając się problemem, przygotuj klucze imbusowe 2,5 oraz 4 mm. Zdejmij osłonkę dolnego zawiasu, następnie 4 milimetrowym kluczem przykręć śrubkę na szczycie zawiasu, co spowoduje podniesienie się konstrukcji. Następnie otwórz okno i dokręć z drugiej strony. Zamknij je i kluczem 2,5 milimetrowym dokręć dolną śrubę w bocznym zawiasie. Jeśli nadal masz problem z otwieraniem i zamykaniem okien, zdaj się na pomoc ekspertów firmy Bianex. To jedna z najczęściej wybieranych firm we Wrocławiu i okolicach.

Inną awarią może być zbyt luźna klamka. Jest ona zazwyczaj najbardziej wysłużonym elementem całego okna. Jeśli zauważysz, że Twoja klamka jest pęknięta lub połamana, koniecznie wymień ją jak najszybciej. W innym wypadku może się zdarzyć tak, że za jakiś czas nie będzie można w ogóle otworzyć okna. Wymiana klamki jest prosta i nie zajmie Ci wiele czasu. Otwórz okno, następnie delikatnie podważ i przekręć nakładkę przy klamce. W ten sposób dostaniesz się do mocowań i bez problemu zajmiesz się montażem. Wyjmij starą klamkę, przymocuj i przykręć nową. Sprawdź czy okno otwiera i zamyka się bez przeszkód. Gotowe!

Jeśli okna w Twoim domu parują, powinien być to dla Ciebie alarm ostrzegawczy. Nie jest to co prawda żadna awaria, ale sygnał o zbyt dużej wilgoci panującej w mieszkaniu. Jeśli tego nie zmienisz, na Twoich ścianach mogą pojawić się niebezpieczne dla zdrowia grzyby. W tym przypadku należy wyposażyć okna w solidny system wentylacyjny. W celu jego montażu poproś specjalistę o pomoc. Jednak zanim to zrobisz, możesz zacząć przestrzegać dwóch zasad, które pozwolą zminimalizować problem:

  • Regularne wietrzenie pomieszczeń przez otwieranie okien na oścież lub chociaż uchylanie ich;
  • W miarę możliwości zrezygnuj z suszenia prania z mieszkaniu, szczególnie w małych pomieszczeniach z ograniczonym przepływem powietrza.

Serwis okien – konserwacja

Konserwacja okien to praca, która powinna być wykonana przez profesjonalistów. Okna drewniane potrzebują bowiem odpowiednio dobranych środków impregnujących. Brak właściwej pielęgnacji lub dobór nieodpowiednich środków może nieodwracalnie odbić się na kondycji drewna. Jeżeli chodzi o okna wykonane z plastiku, ich konserwacja najczęściej polega na zmianie uszczelek oraz naprawieniu mechanicznych usterek. Często fachowcy montują również systemy ułatwiające cyrkulację powietrza.

Jeśli jesteś zainteresowany naprawą i konserwacją okien lub rolet zewnętrznych, sprawdź ofertę firmy Bianex: https://bianex.pl/serwis-rolet-zewnetrznych/. Zaufaj profesjonalistom i ciesz się domem wolnym od usterek!

Źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj