Masz hurtownię instalacyjną? Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić do oferty kotły na pellet

Boom budowlany, który w ostatnich latach znacząco przybrał na sile, napędza również sprzedaż w branży urządzeń grzewczych. W polskich warunkach klimatycznych bardzo trudno jest zbudować dom niewymagający dodatkowego źródła ciepła. Dlatego obserwujemy duży wzrost zainteresowania nowoczesnymi kotłami grzewczymi oraz coraz popularniejszymi pompami ciepła. W interesie każdej hurtowni instalacyjnej powinno być zapewnienie klientom jak najszerszego asortymentu, który obejmuje także kotły na pellet. Dlaczego warto mieć takie urządzenia w swojej ofercie? Poznaj najważniejsze argumenty.

Kotły na pellet to doskonały zamiennik dla kotłów węglowych

Zgodnie z aktualnymi przepisami do 2024 roku muszą zostać zlikwidowane wszystkie kotły na paliwa stałe, które nie spełniają założeń Ekoprojektu. To oznacza, że w najbliższych latach hurtownie instalacyjne będą musiały zaspokoić potrzeby ogromnej grupy klientów, oferując im sensowną alternatywę dla przestarzałego kotła.

Nowoczesne kotły na pellet są urządzeniami 5 klasy, dlatego są bardzo atrakcyjną propozycją dla inwestorów indywidualnych. Przede wszystkim można na nie uzyskać dotację np. z programu „Czyste Powietrze”. Jest to również dobre rozwiązanie z punktu widzenia osób, które do tej pory ogrzewały swoje domy kotłem węglowym i obawiają się wysokich kosztów przejścia na ogrzewanie gazowe czy tym bardziej elektryczne.

Uzupełniając asortyment hurtowni instalacyjnej o kotły na pellet znacząco zwiększysz atrakcyjność Twojej firmy w oczach nabywców indywidualnych, którzy szukają takich urządzeń widząc w nich najlepszy zamiennik dla dotychczasowego kotła na paliwo stałe.

Nabywcy kotłów zwracają coraz większą uwagę na ekologię

W szczególności dotyczy to osób, które wybierają swój pierwszy kocioł do nowobudowanego domu jednorodzinnego. Coraz więcej gmin wprowadza uchwały zakazujące montażu kotłów węglowych, a nawet użytkowania tradycyjnych wkładów kominkowych. Dopuszczają natomiast zastosowanie ekologicznego kotła pelletowego.

Spalanie pelletu w dedykowanym urządzeniu grzewczym uwalnia do atmosfery tylko tyle dwutlenku węgla, ile wcześniej zostało zaabsorbowane przez rośliny, z których wyprodukowano paliwo drzewne. Spaliny wydobywające się z komina nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i w praktyce trudno jest je odróżnić od tych, jakie generuje kocioł gazowy.

Dlatego rośnie zainteresowanie kotłami pelletowymi wśród osób, które budują domy na ekologicznych osiedlach i zależy im na wyborze systemu grzewczego w minimalnym stopniu oddziałującego na środowisko.

Niska uciążliwość obsługi – ten argument przemawia do wyobraźni inwestorów

Jako profesjonalny sprzedawca urządzeń grzewczych możesz uświadamiać swoich klientów w zakresie dostępnych rozwiązań. Często jest tak, że hurtownię instalacyjną odwiedzają osoby z góry zdecydowane na zakup np. kotła gazowego, argumentując to chęcią zapewnienia sobie wysokiego komfortu.

W takiej sytuacji warto przedstawić klientowi alternatywę w postaci kotła na pellet, który również nie wymaga uciążliwej obsługi, a może się okazać rozwiązaniem tańszym w eksploatacji i bardziej przyszłościowym (zwłaszcza w kontekście spodziewanych dalszych podwyżek cen gazu ziemnego).

Znajdź sprawdzonego dostawcę kotłów na pellet

Jeśli przytoczone wyżej argumenty do Ciebie przemawiają i rozważasz wprowadzenie kotłów na pellet do oferty Twojej hurtowni instalacyjnej, to pierwszym krokiem powinno być nawiązanie współpracy z dostawcą takich urządzeń.

Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Biooze (https://biooze.pl/), która dostarcza kotły i piece na pellet klientom biznesowym w całej Polsce. Biooze oferuje wyłącznie urządzenia sprawdzonych, renomowanych producentów, które są najbardziej poszukiwane przez klientów detalicznych.

Powiązane wpisy

Polecane

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Montaż stołów obrotowych to zadanie dla fachowców

Stoły obrotowe stanowią integralną część wielu systemów transportu wewnętrznego. Wykorzystuje się je w szeroko...

Sprawdź również