Jaki sprzęt do firmy sprzątającej jest potrzebny?

Decydując się na założenie własnej firmy sprzątającej, warto jeszcze na etapie planowania działalności zadać sobie kilka podstawowych pytań. Istotne jest nie tylko to, czy naszym klientem będą osoby prywatne, czy instytucje, ale także zakres oferowanych prac i liczba planowanych pracowników. Dopiero znając odpowiedzi na te pytania, można przejść do najważniejszego – jaki sprzęt do firmy sprzątającej wybrać, by spełniał nasze oczekiwania? Spróbujmy przeanalizować, co będzie nam potrzebne w tego typu działalności.

Wózek do sprzątania jako podstawa wyposażenia

Bez cienia wątpliwości wózek do sprzątania stanowi podstawowy element wyposażenia każdej firmy sprzątającej. Z początku zapewne wystarczy jeden wózek, z biegiem czasu warto rozważyć zakup wózka z dwoma wiadrami (2 × 25 litrów) lub dodatkowy wózek – dzięki temu np. dwie osoby będą mogły równocześnie sprzątać dwie różne kondygnacje. Tego typu sprzęt stanowi spore ułatwienie, ponieważ sprzątając większą powierzchnię, nie trzeba nosić ze sobą nie tylko poszczególnych akcesoriów, ale – przede wszystkim – wiadra z wodą lub detergentem.

Warto zadbać także o odpowiednie kubły na śmieci, ułatwiające ich segregowanie. Dobrym rozwiązaniem jest oznaczenie ich odpowiednimi kolorami, dzięki czemu nikt z ekipy sprzątającej nie pomyli się podczas opróżniania poszczególnych koszy np. w pomieszczeniach biurowych czy w jadalni.

Odpowiednie mopy i wkłady

O ile w domowym zaciszu podłogę jesteśmy w stanie umyć zwykłą ścierką, choć wymaga to nieco czasu i wysiłku fizycznego, o tyle sprzątając u klienta, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Dlatego dobrym wyborem są odpowiednie mopy oraz wkłady wymienne do nich. Dobrze jest wyposażyć swoją firmę sprzątającą nie tylko w mop paskowy, ale także płaski – będąc w posiadaniu obu wariantów, można dopasować każdorazowo odpowiedni sprzęt do danej przestrzeni. Dzięki temu sprawniej umyjemy podłogę także w nieco zastawionych kątach pomieszczeń lub trudniej dostępnych miejscach.

Wiadro z wyciskaczem do mopa

Idealnym uzupełnieniem do zakupionych mopów są odpowiednie wiadra, ułatwiające mycie podłogi. Warto rozważyć przykładowo wiadro z sitem do mopa paskowego, dzięki któremu w szybki sposób wyciśniemy mop, pozbawiając go nadmiaru wody. W przypadku mopów płaskich dobrym rozwiązaniem jest wiadro z wyciskaczem, którego wyprofilowany kształt umożliwia sprawne i łatwe wyżymanie mopa, ograniczając do minimum jego wilgotność.

Pozostałe akcesoria – co jeszcze warto zakupić?

Zastanawiając się, jaki sprzęt do firmy sprzątającej będzie nam potrzebny, poza wyżej wymienionymi akcesoriami należy mieć na uwadze także dość standardowe sprzęty. Bez względu na to, czy czyścimy dom, czy powierzchnię biurową, potrzebne nam będą różnego rodzaju i wymiarów ścierki (także z mikrofibry) czy gąbki. Warto zdecydować się na zakup tego typu akcesoriów w hurtowni, na przykład tutaj: https://unipack.pl/sklep/akcesoria-do-sprzatania/. Dzięki temu możliwy jest zakup większej liczby sprzętów czy akcesoriów w jednym miejscu, a tym samym nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

Osobną kwestię stanowią odpowiednie płyny, środki i detergenty. Ich zakup powinien być podyktowany przede wszystkim powierzchnią, z jaką będziemy mieli do czynienia. W przypadku biur konieczne będzie zatem kupno nie tylko płynów do danego typu podłogi, ale także środków do pielęgnacji drewna, by wyczyścić poszczególne biurka. Warto rozważyć również sprężony gaz do czyszczenia sprzętu elektronicznego – dzięki temu możliwe będzie kompleksowe wyczyszczenie powierzonej nam powierzchni.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zachować piękno pergoli przez cały rok?

Dzięki swojej uniwersalności i estetyce pergole są coraz popularniejszym elementem w ogrodach i na...

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Sprawdź również