Jaka piła do asfaltu? Wybieramy najlepsze przecinarki!

Cięcie asfaltu – na czym to polega? Przecinarka jezdna do asfaltu – jak wybrać? Przecinarka jezdna Tyrolit FSG 513 Wacker Neuson przecinarka jezdna BFS 1350 Guardian 500 przecinarka jezdna do asfaltu GX 390 Belle Przecinarki do asfaltu – jak korzystać?

Cięcie asfaltu – na czym to polega?

Asfalt zmieszany z kruszywem staje się bardzo odpornym i trwałym materiałem. Wraz z betonem cementowym jest jedną z najbardziej popularnych mieszanin, które wykorzystuje się do wykonywania nawierzchni betonowych. Jest stosowany jako warstwa lub warstwy drogowych nawierzchni. Różne są technologie asfaltów i wielu specjalistów pracuje nad tym, żeby materiał był jak najbardziej odporny na powstawanie nierówności czy kolein. Piła do cięcia asfaltu jest niezbędna kiedy wykonuje się prace naprawcze jezdni i innych powierzchni pokrytych omawianym materiałem.

Asfalt tnie się także w momencie kiedy trzeba go usunąć lub zastąpić psujące się części nawierzchni. Żeby utrzymać powierzchnie asfaltowe w odpowiedniej kondycji wymagane są regularne kontrole ich stanu, a także okresowe uzupełnianie ubytków. W innym przypadku forma materiału będzie pogarszała się coraz bardziej i może dojść do konieczności wymiany całej powierzchni. Przecinarki do asfaltu są wstanie pracować bardzo precyzyjnie, nie emitując przy tym nadmiernego hałasu, wibracji czy też zanieczyszczeń. Do tego typu prac wymagane jest odpowiednie doświadczenie, które pozwala na przecinanie materiału nawet w trudno dostępnych miejscach i w niestandardowym środowisku.

Cięcie asfaltu z sukcesem to przede wszystkim dobrej jakości przecinarka do asfaltu wyposażona w odpowiednią tarczę przeznaczoną do tego typu prac. Standardowe ostrze diamentowe nadmiernie ściera się podczas wykonywania takiego cięcia, natomiast tarcze o twardym ostrzu mogą zbyt łatwo przechodzić przez asfalt powodując, że cięcie nie będzie precyzyjne. Asfalt charakteryzuje się bowiem mniejszą twardością niż beton, granit lub marmur. Jak więc dobrać odpowiednią piłę do cięcia asfaltu? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Przecinarka jezdna do asfaltu – jak wybrać?

Do cięcia nawierzchni asfaltowej wykorzystuje się specjalne piły do asfaltu. Urządzenia ręczne mogą przydać się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości użycia pił ściennych czy też jezdnych. Piły ręczne są zazwyczaj nieduże i stosunkowo lekkie, a ponadto nie ma konieczności montowania ich do podłoża. Cięcia wykonuje się w wybranym przez siebie kierunku, zarówno na mokro, jak i na sucho. Najczęściej wykorzystywanym typem urządzenia do cięcia jest jednak przecinarka jezdna do asfaltu. Jak wybrać sprzęt, żeby mieć pewność, że będzie to trafiona inwestycja? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy tarcza diamentowa została odpowiednio dobrana do cięcia asfaltu oraz do mocy urządzenia. Producenci podają zarówno moc, jak i maksymalną średnicę tarczy, którą możemy użyć w danej przecinarce.

Piła do cięcia asfaltu powinna mieć odpowiednio zamocowaną na wale i trzpieniu napędowym dedykowaną do tego materiału tarczę, ponieważ dzięki temu sworzeń napędu będzie wystawał przez otwór. Przed montażem tarczy należy także pamiętać o sprawdzeniu jej pod kątem uszkodzeń, które czasem zdarzają się podczas wcześniejszego użycia, przenoszenia lub transportu. Warto sprawdzić również czy osłona tarczy znajduje się na swoim miejscu i czy jest ona kompatybilna z wybraną tarczą diamentową. Kolejnym aspektem, na który warto zwracać uwagę przy zakupie urządzenia jakim jest piła do asfaltu, jest producent i wszelkie udogodnienia, które oferuje. W dalszej części tego artykuły polecimy Ci kilka wybranych maszyn od renomowanych producentów, którzy z powodzeniem sprzedają swoje produkty w wielu krajach świata. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przecinarki do asfaltu, które wybierzesz będą w pełni wydajne, funkcjonalne i bezpieczne.

Przecinarka jezdna Tyrolit FSG 513

Piła do cięcia asfaltu od marki Tyrolit charakteryzuje się niezwykłą łatwością w obsłudze, dogodną regulacją głębokości i bezproblemowym sterowaniem prędkością. Dzięki temu prace drogowe mogą przebiegać w lepszym tempie i bez nieprzewidzianych przypadków. Dlaczego ta przecinarka jezdna jest tak chętnie kupowana przez inwestorów? Zapewnia ona optymalne położenie środka ciężkości bezpośrednio nad wałem. Konstrukcja jest przemyślana i ma być jak najbardziej wydajna. Ergonomiczne ułożenie elementów pracujących sprawia, że obsługa jest bardzo łatwa. Ponadto, przecinarka jezdna do asfaltu FSG 513 jest urządzeniem uniwersalnym, dzięki funkcji cięcia lewo i prawostronnego, a także pod kątem. Więcej zalet? Oczywiście! Ta piła do asfaltu, dzięki solidnie wykonanej obudowie jest odporna na uszkodzenia, ciężkie ładunki, a wibracje utrzymane są na komfortowym poziomie.

Przecinarka jezdna Tyrolit FSG 513 została wyposażona w niezawodny system dostarczania wody, co z kolei wpływa na jej optymalne chłodzenie. Silnik benzynowy od Hondy posiada obrotowy filtr, a jego moc to aż 8,2 kW. Specjalnie opracowany wskaźnik pozwala nam na wykonywanie jak najbardziej precyzyjnych cięć w asfalcie. Chcąc zapewnić pełne bezpieczeństwo producent wyposażył urządzenie w centralnie usytuowaną dźwignię zatrzymującą przecinarkę oraz w zintegrowane hamulce. Piła do asfaltu osiąga do 2600 obrotów na minutę, a maksymalna średnica tarczy, którą można tutaj zastosować to 500 mm. Marka Tyrolit zadbała także o łatwy transport urządzenia dzięki systemowi zrównoważonych haków transportowych. Cała konstrukcja przecinarki do asfaltu jest ergonomiczna i łatwa do naprawy oraz konserwacji. Kupując urządzenia od Tyrolit masz pewność, że to jakościowy sprzęt. Firma powstała już w 1919 roku i przez lata budowała sobie pozycję wiodącego producenta narzędzi do cięcia, szlifowania czy wiercenia!

Po więcej zajrzyj tutaj: https://norwit.pl/ciecie-wiercenie/2179-przecinarka-jezdna-tyrolit-fsg513.html

Wacker Neuson przecinarka jezdna BFS 1350

Wacker Neuson BFS 1350 to kolejna przecinarka jezdna, która idealnie nadaje się do cięcia asfaltu. Modele BFS wyróżniają się szybszą pracą niż ich odpowiedniki z serii podstawowej. Dzięki temu prace na budowie przebiegają w ekstremalnie szybkim tempie. Oprócz wysokiej prędkości cięcia, ta przecinarka jezdna charakteryzuje się cichą pracą, co wpływa na komfort całej ekipy. Urządzenie waży zaledwie 94 kilogramy i jest to najlżejsza seria w swojej klasie!

Dlaczego przecinarki do asfaltu od Wacker Neuson są tak popularne na całym świecie? Zapewniają one wysoką stabilność kierunkową, dzięki ramie o bardzo dużej wytrzymałości na rozciąganie oraz dzięki kołom z łożyskami kulkowymi. Ponadto, dają możliwość regulowania głębokości cięcia i nie wymagają częstej konserwacji. Przecinarka do asfaltu Wacker Neuson została wyposażona w silnik benzynowy Honda GX 390 o mocy 8,7 kW i zużyciu paliwa 4,3l/h oraz zbiornik paliwa o pojemności 6,1 l. Maksymalna średnica tarczy, którą możemy tutaj zastosować to 500 mm. Dużym atutem piły jest niski poziom wibracji o wartości poniżej 5m/s2 – dłoń/ramię. Sprawia to, że operator może pracować przez wiele godzin nie odczuwając przy tym takiego zmęczenia i przeciążenia, jak ma to miejsce podczas pracy z gorszymi jakościowo przecinarkami.

Wacker Neuson BFS 1350 jest bardzo zrównoważonym urządzeniem podczas podnoszenia za centralny punkt. Sprawia to, że najpierw koła tylne dotykają podłoża, a nie ostrze tnące. Seria BFS posiada także spory zbiornik paliwa. W przypadku piły do asfaltu 1350 będzie on miał pojemność 32 litrów. Opcjonalny uchwyt transportowy ułatwia przewożenie maszyny, a szeroki rozstaw osi zapewnia jeszcze większą stabilność podczas pracy. Mocna rama, dopasowany uchwyt i jakościowe obudowy na zbiornik paliwa czy też osłonę ostrza sprawiają, że urządzenie wygląda nowocześnie i rzeczywiście do takich należy. Marka Wacker Neuson od lat wprowadza innowacyjne rozwiązania w dziedzinie maszyn budowlanych. Powstała już w 1848 roku i rozwija się w niesamowitym tempie. Kupując urządzenia od firmy Wacker Neuson stawiasz na nowatorskość i dbałość o wszystkie szczegóły!

Potrzebujesz więcej informacji? Obejrzyj ten produkt na: https://norwit.pl/przecinarki-jezdne/4069-przecinarka-jezdna-wacker-neuson-bfs-1350-.html

Guardian 500 przecinarka jezdna do asfaltu GX 390 Belle

To kolejne urządzenie, które musisz poznać! Lekka i bardzo wydajna przecinarka drogowa, idealna do cięcia asfaltu! Chętnie wybierana do prac drogowych w wielu zakątkach świata. Spalinowy silnik Honda o mocy 9 KM świetnie radzi sobie nawet w trudnych warunkach. Maksymalna głębokość cięcia wynosi 180 mm, a największa możliwa do użycia tarcza to, podobnie jak we wcześniejszych propozycjach, 500 mm. Opuszczanie i podnoszenie tarczy jest bezstopniowe. Piła do asfaltu Belle Guardian 500 charakteryzuje się zwartą budową, niedużą wagą 90 kilogramów oraz wysoką prędkością cięcia. Wykorzystywana zarówno do cięcia asfaltu podczas remontów dróg, jak i do cięcia posadzek lub płyt betonowych.

Wyposażona w plastikowy zbiornik na wodę 20 litrów, który można wygodnie wyjmować. Ponadto, posiada cztery solidne koła, które zapewniają temu urządzeniu dobrą stabilność i wygodne poruszanie się. Optymalne rozmiary sprawiają, że przecinarka do asfaltu zmieści się bez problemu w niedużej furgonetce. Regulacja głębokości jest prosta i szybka, a praca operatora optymalnie wydajna. Dodatkowo, przecinarka do asfaltu ma specjalny wskaźnik głębokości cięcia, automatyczne wyłączanie przy braku oleju oraz dwustronne chłodzenie tarczy. Solidna obudowa i rama na kołach pozwalają na dokładne prowadzenie urządzenia i precyzyjne cięcia. To zdecydowanie sprzęt do zadań specjalnych!

Zainteresował Cię ten produkt? https://norwit.pl/przecinarki-jezdne/1287-guardian-500-ostrze-max-500mm-silnik-honda-gx390-belle.html

Przecinarki do asfaltu – jak korzystać?

Przecinarka jezdna do asfaltu to urządzenie, które wymaga zachowania odpowiednich środków ostrożności podczas użytkowania, a także dbałości o jego konserwację. Podstawowe zasady zakładają, że nigdy nie można zostawiać włączonej przecinarki jezdnej bez nadzoru, a także, że należy zabezpieczyć ją odpowiednio przed stoczeniem się wtedy kiedy nie jest używana. Podczas cięcia na mokro trzeba używać odpowiedniego płynu chłodzącego, dzięki czemu tarcza nie zużyje się zbyt szybko, a cięcie pozostanie w pełni wydajne i bezpieczne. Jeśli zdarzy nam się nieprzewidziane zatrzymanie tarczy diamentowej w cięciu, wyjmujemy ostrożnie ostrze, sprawdzamy zewnętrzny kołnierz tarczy i dokręcamy nakrętkę.

Piły do asfaltu powinny być używane tylko i wyłącznie przez specjalistów wdrażających w życie wszystkie niezbędne środki ostrożności. Nie powinno się stosować zbyt dużego nacisku bocznego na uchwyty, a także nie wolno opuszczać tarczy zbyt szybko jednocześnie zwiększając jej prędkość. Ponadto, w przypadku konieczności wykonania głębokiego cięcia przy pomocy przecinarki do asfaltu zaleca się wykonywanie pierwszego etapu cięcia tarczą o mniejszej średnicy poniżej 450 mm, a w dalszej kolejności zastosowanie ostrza o większej średnicy w celu wykonania głębokich cięć. Dzięki zachowaniu procedur, żywotność tarczy wydłuży się, a praca operatora przebiegnie sprawnie i bez zarzutu.

Zastanawiasz się jaka piła do asfaltu będzie najlepsza? Weź pod uwagę wszystkie parametry omawianych przecinarek i zajrzyj na naszą stronę. Znajdziesz tam wiele urządzeń najwyższej możliwej jakości. Jeśli masz pytania zachęcamy do kontaktu. Opowiemy o rodzajach przecinarek, ich parametrach i dodatkowych udogodnieniach. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy lub do nas zadzwonisz. Zapraszamy!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zachować piękno pergoli przez cały rok?

Dzięki swojej uniwersalności i estetyce pergole są coraz popularniejszym elementem w ogrodach i na...

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Sprawdź również