Czyszczenie parowe – najpopularniejsze pytania

Choć czyszczenie parowe oferowane jest już od pewnego czasu, to dla wielu z nas wciąż pozostaje zagadką. W związku z tym pojawia się wiele pytań, na które dziś postanowiliśmy odpowiedzieć.

Gdzie można stosować czyszczenie parowe?

Prawdę mówiąc, to nie ma miejsca, w którym czyszczenie parowe się nie sprawdzi. Z powodzeniem można je wykorzystać w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wszystko dlatego, że nie ma zadań, z którymi mobilna myjnia parowa sobie nie poradzić.

Z powodzeniem może być wykorzystywana do prania dywanów i wykładzin, mycia aut, sprzątania domów, biur i obiektów przemysłowych. To jednak nie wszystko, ponieważ mobilna myjnia parowa sprawdza się również w myciu maszyn, usuwaniu graffiti, czyszczeniu konstrukcji stalowych, usuwaniu oznakowania poziomego, czy myciu elewacji. Z jej wykorzystaniem można pozbyć się zabrudzeń z dachów, posadzek, kostki brukowej oraz ogrodzeń.

Na czym polega czyszczenie parowe?

Działanie mobilnej myjni parowej opiera się na wykorzystaniu podgrzanej do wysokiej temperatury pary. Gorąca para wnika nawet w najtrudniej dostępne zakamarki czyszczonej powierzchni i sprawia, że brud odczepia się od materiału i umożliwia jego pozbycie się. Myjnia parowa świetnie sobie radzi zarówno ze świeżymi zabrudzeniami, jak i trudnymi i starymi.

W ten sposób przywracany jest dawny wygląd czyszczonej powierzchni, która dodatkowo jest dezynfekowana, ponieważ wysoka temperatura ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.

Czy w czasie czyszczenia może dojść do uszkodzenia powierzchni?

Czyszczenie parowe może wiązać się z uszkodzeniem powierzchni, ale tylko wtedy, gdy wykonywane jest w nieodpowiedni sposób. Należy pamiętać, że w porządkach para jest podgrzewana do bardzo wysokiej, a następnie opuszcza urządzenie pod ciśnienie. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w tego typu zadaniach, to przez brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności może doprowadzić do uszkodzeń powierzchni.

Warto jednak wiedzieć, że do dyspozycji pozostaje wykwalifikowana firma, która świadczy wsparcie przy czyszczeniu parowym. Sięgając po jej usługi, można zapewnić sobie efektywne i bezpieczne czyszczenie wszelkiego typu powierzchni.

Czy fachowe czyszczenie parowe jest drogie?

Zakres cen bywa bardzo różny, ale wystarczy postawić na wsparcie profesjonalnej firmy, a można zapewnić sobie dostęp do wsparcia fachowców w bardzo przystępnej cenie. Wszystko dlatego, że profesjonalna firma stosuje uczciwe stawki, a koszty współpracy wycenia zgodnie z zakresem świadczonych usług.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy PODLAK S.C. Małgorzata Podlak, Robert Podlak.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zachować piękno pergoli przez cały rok?

Dzięki swojej uniwersalności i estetyce pergole są coraz popularniejszym elementem w ogrodach i na...

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Sprawdź również