Czy warto regenerować tonery?

Użytkownicy drukarek laserowych oraz atramentowych muszą liczyć się z regularnym wymienianiem materiałów eksploatacyjnych. Niektórzy są zwolennikami kupowania oryginalnych tonerów, kiedy stary przestał już działać. Występują jednak inne metody na zmianę tonera do drukarki laserowej, na przykład zamienniki lub proces regeneracji tonera. O ile kwestia zamienników jest powszechnie znana, to regeneracja tonerów może nie być aż tak popularna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czy warto regenerować tonery, zostań na tej stronie.

Na czym polega regeneracja tonerów?

Proces regeneracji tonera polega na ponownym napełnieniu zużytej kasety drukującej nowym proszkiem, czyli tonerem. Jest to przygotowanie tonera do prawidłowej pracy poprzez wymianę wyczerpanych elementów drukujących. Regeneracją tonera powinien zająć się fachowiec, ponieważ zawarte w tonerach delikatne części światłoczułe można łatwo uszkodzić. Mimo wielu materiałów instruktażowych, dostępnych w Internecie, warto oddać swój zużyty toner do odpowiedniego punktu, ponieważ wymaga to wiedzy i doświadczenia, którego przeważnie nie ma przeciętny użytkownik drukarki. Specjaliści dobiorą proszek, który będzie pasował do modelu urządzenia. Regenerację można przeprowadzić na tonerach do drukarek laserowych Brother, Canon, Epson, HP oraz wszystkich innych marek.

Jak wygląda regeneracja tonerów?

Regenerację tonera do drukarki laserowej Brother, Epson i wielu innych rozpoczyna się od rozebrania ich na części. W tym celu konieczna jest znajomość budowy tonera. Po precyzyjnym rozkręceniu tonera, należy go dokładnie oczyścić z resztek proszku. Szczególną uwagę trzeba poświęcić miejscu, w którym zbiera się toner po zakończeniu drukowania, tak zwanemu śmietnikowi. Od tego będzie zależał efekt wydruku. Specjaliści mogą również przyjrzeć się poszczególnym częścią składowym tonera i ocenić, czy nadają się do dalszej pracy lub wymienić na nowe. Ostatni etap stanowi napełnienie kasety drukującej świeżym proszkiem i przetestowanie jakości druku. Jak widać proces regenerowania tonerów jest skomplikowany, dlatego warto polecić go fachowcom w tej dziedzinie.

Czy warto regenerować tonery do drukarek laserowych?

Regenerowanie zużytych tonerów do drukarek laserowych Brother oraz innych marek przemawia do ich użytkowników wieloma pozytywnymi czynnikami. Zalety, które daje ten proces można rozpatrywać na podłoży ekonomicznym, ekologicznym, a nawet zdrowotnym. Zobacz kilka argumentów, które wyjaśniają, dlaczego warto regenerować tonery do drukarek laserowych.

Zwiększona wydajność tonera do drukarki laserowej po regeneracji

Często zdarzają się sytuacje, że producenci oryginalnych tonerów do drukarek Brother, Canon, HP i wielu innych marek nie wykorzystują całej pojemności kaset drukujących. Oznacza to, że oryginalne tonery nie są wypełnione proszkiem do końca i wymagają częstszej wymiany. Wiąże się to również z wyższymi kosztami eksploatacji drukarki. W przypadku kupna zamiennika tonera do drukarki laserowej czy jego regeneracji takie sytuacje nie występują. W procesie regeneracji kaseta jest maksymalnie wypełniona nowym tonerem, co umożliwia wykonanie większej liczby kopii w tym samym czasie.

Regenerowanie tonerów a ochrona środowiska

Wkłady do drukarek atramentowych i laserowych wykonane są z tworzyw sztucznych, które rozkładają się przez setki lat. Kupowanie kolejnych tonerów pojemników z tuszem, zarówno oryginalnych, jak i zamienników, generuje masę plastiku, który wpływa na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Regeneracja tonerów do drukarek laserowych umożliwia zmniejszenie produkcji śmieci poprzez wypełnianie kasety drukującej wielorazowego użytku. W ten sposób chroni się przyrodę, a również dba o bezpieczeństwo i zdrowie swoich najbliższych. Wyrzucony do kosza pojemnik po tonerze zawiera osadzone na ściankach resztki proszku. Toner składa się z substancji chemicznych, które mogą przenikać do gruntu czy powietrza i zatruwać otoczenie. Składniki te, wnikając w kartkę nie stanowią zagrożenia zdrowia, ale stopniowo wydalane do środowiska naturalnego przyczyniają się do rozwoju chorób.

Czy regenerowanie tonerów się opłaca?

Mając na uwadze fakt, że regenerowane tonery wypełniane są proszkiem po brzegi, w odróżnieniu od oryginalnych produktów, wpływa to na ich wydajność. Regenerowany toner do drukarki laserowej Brother będzie służył ci dłużej lub wystarczy na większą ilość drukowanych dokumentów. Oznacza to rzadszą wymianę pojemnika z tonerem i niższe koszty eksploatacji urządzenia drukującego. Jest to także proces ekologiczny, ponieważ korzysta się z jednej rzeczy wielokrotnie. Dzięki temu koszt ogranicza się jedynie do zapłaty za świeży proszek i wykonanie usługi przez eksperta.

Użytkownicy drukarek laserowych nie powinni wystrzegać się regenerowania tonerów. Jest to bezpieczny proces dla urządzeń elektronicznych i przynosi wiele korzyści. Wpływa na oszczędność pieniędzy oraz działania proekologiczne.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zachować piękno pergoli przez cały rok?

Dzięki swojej uniwersalności i estetyce pergole są coraz popularniejszym elementem w ogrodach i na...

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Sprawdź również