Czy warto położyć płytki w całym domu?

Wybranie materiału na podłogi wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadaniem. Podejmując decyzję, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wygląd przyszłej podłogi, ale też jej trwałość oraz łatwość konserwacji. Ostatnio można zauważyć, że coraz więcej osób w całym domu kładzie płytki ceramiczne. Czy warto wybrać takie rozwiązanie?

Płytki w różnych pomieszczeniach — zalety

Chyba największą zaletą płytek jest ich funkcjonalność — bardzo łatwo utrzymać je w czystości i usunąć z ich powierzchni wszelkie plamy. To m.in dlatego zaczynają być wykorzystywane nie tylko w łazience i kuchni, ale również w salonie albo przedpokoju. Poza tym są trwałe, nie ścierają się, nie odkształcają i optycznie powiększają przestrzeń. Taki efekt łatwo uzyskać wybierając duże i jednakowe płytki do różnych połączonych ze sobą wnętrz, które dzięki temu będą wyglądały na znacznie większe. Jeśli chodzi o walory wizualne, płytki stają są właściwie bezkonkurencyjne! Ogromna ilość odcieni i wzorów, wśród których nie brakuje imitacji drewna czy kamienia pozwala na aranżację wnętrz w dowolnym stylu od nowoczesnego przez rustykalny aż do industrialnego. Do tak zróżnicowanych aranżacji doskonale nadają się np. płytki włoskie słynące z szerokiej gamy kolorystycznej i ciekawego wzornictwa.

A co z wadami?

O ile płytki w łazience czy kuchni nikogo nie dziwią, to położenie ich w salonie może budzić wątpliwości. W naszym klimacie nie jest to jeszcze zbyt często spotykane, gdyż większość z nas obawia się chłodnej podłogi — zwłaszcza zimą. Ten problem można jednak bardzo łatwo zlikwidować, instalując ogrzewanie podłogowe, które wspaniale sprawdza się z dobrze przewodzącymi ciepło płytkami. Kolejnym problemem dla osób myślących o położeniu płytek w całym domu, jest fakt, że wydają się sterylne i mało przytulne. Warto jednak pamiętać o tym, że współcześni producenci do perfekcji opanowali imitowanie różnych materiałów uważanych za ciepłe i klimatyczne. Przykładem są np. płytki Picasa z kolekcji inspirowanej drewnem, które pozwalają na uzyskanie efektu ciepłej naturalnej podłogi.

Płytki włoskie — pomysł na piękne wnętrza

Rozważając położenie płytek w wielu różnych pomieszczeniach, warto wziąć pod uwagę płytki włoskiej produkcji znane z doskonałej jakości wykonania, estetyki oraz szerokiej oferty wzorów i kolorów. Z ich pomocą można stworzyć niebanalne i oryginalne aranżacje zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Wysoka odporność i łatwość utrzymania w czystości to dodatkowe atuty przemawiające za tym, aby wykorzystać je w całym domu.

Płytki Picasa — do kuchni, salonu, przedpokoju…

Wśród ceramiki będącej dziełem włoskich projektantów na uwagę zasługują płytki Picasa, których można użyć do aranżacji podłóg i ścian w wielu pomieszczeniach. Różnorodne kolekcje od tych imitujących drewno przez jednobarwne, aż po takie, które do złudzenia przypominają naturalny kamień, stwarzają nieograniczone możliwości w zakresie stworzenia ciekawego wystroju wnętrz. To m.in. dlatego urządzając lub remontując mieszkanie, warto pamiętać o używanych od wieków ceramicznych płytkach — w końcu nie bez powodu od zawsze były obecne w domach na całym świecie.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zachować piękno pergoli przez cały rok?

Dzięki swojej uniwersalności i estetyce pergole są coraz popularniejszym elementem w ogrodach i na...

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych – hit czy kit?

Kolorowe klamki do drzwi wewnętrznych to niezwykły element, który może zmienić charakter i wyrazistość...

Kanapy i sofy wypoczynkowe – relaks w domowym zaciszu

Ciężko wyobrazić sobie relaks w salonie bez wygodnej kanapy czy miękkiej sofy. To meble,...

Najlepsze ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Są...

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie Jeśli jesteś fachowcem lub po prostu...

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów w Polsce,...

Sprawdź również