Poddasze w wielu domach wciąż jest tylko strychem, na którym od lat zalegają niepotrzebne rzeczy. Uciążliwa dla domowników i droga adaptacja poddasza metodą tradycyjną odchodzi do lamusa. Sucha zabudowa lekkimi i niedrogimi płytami gipsowo-kartonowymi to dziś najlepsze i najszybsze rozwiązanie. Dzięki niemu każdy strych można przerobić na pokój dziecięcy, sypialnię, biuro czy pracownię artystyczną.
Dlaczego płyty g-k są obecnie niezastąpione w wykończeniu poddasza?
Adaptacja poddasza do celów mieszkalnych dzięki zastosowaniu suchej zabudowy z wykorzystaniem płyt g-k jest przystępna cenowo, szybka i stwarza duże możliwości aranżacyjne. Płyty g-k można wykorzystać zarówno do pokrywania ścian, skosów, budowania ścianek działowych, tworzenia wnęk, półek i innych zależnych od koncepcji architekta możliwości, wykorzystujących potencjał aranżowanej przestrzeni.
Warto zaznaczyć też, że konstrukcje z płyt g-k są cieńsze niż tradycyjna zabudowa, co pozwala na zaoszczędzenie powierzchni. Montaż odbywa się na stabilnych lekkich profilach aluminiowych, dzięki czemu nie obciążają one stropu. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.siniat.pl/pl.
O czym należy pamiętać przed montażem płyt g-k na poddaszu?
Profesjonalna ekipa poradzi sobie z suchą zabudową poddasza bez problemu. Warto pamiętać o tym, aby wybrać płyty g-k odpowiednie do aranżacji poddasza, rozplanować miejsca zamontowania rusztu oraz sprawdzić jego wypoziomowanie przed montażem płyt. Następny krok to już montowanie okładziny i spoinowanie płyt. Kluczem do sukcesu jest wykonanie odpowiednio gładkiej spoiny, żeby nie była widoczna po pokryciu farbą. Ważne, aby szlifowanie przeprowadzać dopiero po całkowitym wyschnięciu masy szpachlowej.
Płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają szybką i efektowną adaptację poddasza. Kluczowe może okazać się stworzenie dobrego i funkcjonalnego projektu, w oparciu o który fachowcy będą w stanie za pomocą płyt g-k dostosować każde poddasze do celów mieszkalnych.