Buty robocze na lato – sandały czy półbuty?

Lato rządzi się swoimi prawami – wysokie temperatury, niska wilgotność powietrza, w takich warunkach praca w źle dobranych butach roboczych może być katorgą. Na szczęście na rynku BHP jest bardzo duży wybór letnich butów roboczych. Buty odpowiednio dopasowane do panujących warunków otoczenia, w znaczny sposób podwyższą komfort pracy. Czym letnie buty robocze różnią się od swoich zimowych odpowiedników? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czy zapewniają nam taki sam poziom bezpieczeństwa jak pełne buty?

Letnie buty robocze różnią się diametralnie od modeli zimowych. Przede wszystkim letnie buty robocze nie są ocieplane. Kolejna bardzo ważna różnica to materiał z jakiego zostały wykonane. Buty robocze używane latem wykonywane są z przewiewnych, lekkich i elastycznych materiałów – te właściwości zapewniają dobrą przewiewność i zmniejszają stres cieplny. Powoduje to, że praca w wysokich temperaturach staje się mniej uciążliwa. Oczywiście występują również sandały robocze wykonane ze skóry, są one jednak mocno perforowane i przewiewne.

Pamiętajmy by pracując latem szukając butów roboczych wybierać pomiędzy półbutami a sandałami. Jeżeli nasza praca tego nie wymaga, unikamy trzewików roboczych. Nie w każdej branży jest to możliwe, ale tam gdzie półbuty czy sandały są dopuszczalne – korzystajmy z takiej możliwości.

Sandały robocze – świetny wybór na gorące dni

Szukając butów roboczych na lato nie możemy zapomnieć o sandałach roboczych. To pełno prawne buty robocze, spełniające wiele norm takich jak SB, S1, S1P SRC i inne. Zapewniają one odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a poprzez swoją budowę (wycięcia w skórze lub jej perforacja) gwarantują naszej skórze dostęp do świeżego powietrza, które schładza stopę. Jeżeli jest nam na prawdę gorąco wybierajmy sandały wykonane ze skóry zamszowej, skóra ta dzięki swoim właściwościom pozwala na lepszą wentylację.

Na jakie właściwości letnich butów roboczych zwrócić uwagę ?

Zadbajmy również o to by w naszych letnich butach roboczych podnosek i wkładka antyprzebicowa nie były wykonane z metalu a materiałów kompozytowych. Są dużo lżejsze i nie nagrzewają się tak jak metal, co ma duże znaczenie jeżeli pracujemy w pełnym słońcu. Dużo modeli sandałów roboczych zapinanych jest na rzep. Niestety w tanich modelach zdarza się że rzep jest słabej jakości i wraz z upływem czas traci swoje właściwości. Buty których nie możemy odpowiednio zapiąć stają się bezużyteczne. Wybierajmy modele ze średniej półki cenowej, znanych producentów by uniknąć rozczarowania. Sandały robocze nie będą również odpowiednie do każdego rodzaju prac. Idealnie nadają się do pracy na magazynie, w sklepie czy hurtowni. Wszędzie tam gdzie jest sucho, ciepło i nie występuje zapylenie. Jeżeli z powodu panujących warunków w miejscu pracy nie możemy używać sandałów – kupmy półbuty. Jeżeli w miejscu pracy jesteśmy narażeni na pył – zaopatrzmy się w buty z siateczkowymi wstawkami, nie przepuszczają one pyłu i pomagają stopie oddychać.

Dobre sandały robocze można kupić już za około 100-120 zł. Warto tą kwotę zainwestować w nasz własny komfort i wygodę pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj