Planowany urlop a koszenie trawnika – porady, dzięki którym twój trawnik przetrwa upalne dni

Nie każdy wie o tym, że dawniej piękny i zadbany trawnik przed domem był oznaką statusu społecznego i bogactwa. Być może nie posiadamy tej wiedzy w swojej świadomości, jednak instynktownie czujemy, że zadbana trawka w okolicach własnej posesji to znak powodzenia i dobrobytu.

Zadbany trawnik

O swój trawnik trzeba dbać regularnie, począwszy już od wczesnej wiosny. Jeżeli pewnych prac nie wykona się w kwietniu czy na początku maja, niestety upalne lato może spowodować, że trawnik nie będzie prezentował się okazale. Pojawią się wysuszone plamy trawy, która przybierze kolor żółty i brązowy, tracąc swój zielony energetyczny odcień. Dlatego właśnie wczesną wiosną trzeba pamiętać o wertykulacji trawnika. Jeżeli zrobi się to prawidłowo, latem łatwiej będzie zadbać o trawnik. Trawa wykształci mocny i rozbudowany system korzeniowy, dzięki któremu łatwiej będzie pobierać jej odpowiednią ilość wody oraz substancji odżywczych z gleby.

Urlop a koszenie trawnika

Sporo osób zastanawia się nad tym, jak zadbać o swój trawnik podczas nieobecności w domu, gdy wyjeżdża się na dłużej. Koszenie trawnika w lecie z powodzeniem można odłożyć nawet na kilka tygodni. Dlaczego? Jeżeli lato jest upalne i suche, trawy i tak nie wolno skracać zbyt często, ponieważ wysuszy się i nie będzie prezentować się okazale. Zatem w takim sezonie wystarczy trawę skrócić kilka dni przed planowanym wyjazdem, a następnie ze spokojną głową wyjechać i cieszyć się wakacjami. Nawet jeżeli trawnik nie będzie strzyżony na przykład przez dwa lub trzy tygodnie, nic złego się z nim nie stanie. Warto natomiast zapewnić trawie możliwość nawodnienia wtedy, gdy przez dłuższy czas nie będzie padał deszcz. Jeżeli ma się na swojej posesji zamontowany system nawadniania, dobrze zainstalować na przykład aplikację, dzięki której zdalnie można sterować nawadnianiem. Zawsze warto też poprosić kogoś z rodziny lub sąsiadów o wsparcie, a zatem uruchomienie nawadniania na przykład na godzinę wieczorem. Przyjmując ciepłe relacje towarzyskie z osobami mieszkającymi w okolicy, bez wątpienia można liczyć na taką pomoc.

Wyjazd na urlop a koszenie trawnika

Jeśli wakacje całe są wyjazdowe, a czas w domu spędza się nieregularnie, o utrzymanie trawnika mogą zatroszczyć się specjaliści. Na rynku funkcjonuje sporo firm, które w określonym czasie zajmą się koszeniem trawnika. Wystarczy wcześniej umówić wizytę, a podczas nawet krótkiej obecności w domu wpuścić osobę z firmy, która zajmuje się utrzymaniem zieleni. Podsumowując, przy dobrej organizacji, utrzymanie ładnego trawnika w sezonie urlopowym nie stanowi większego problemu. Trzeba tylko pamiętać o wcześniejszym ustaleniu terminu realizacji usługi.

Powiązane wpisy

Polecane

Jaka piła do asfaltu? Wybieramy najlepsze przecinarki!

Cięcie asfaltu - na czym to polega? Przecinarka jezdna do asfaltu - jak wybrać?...

Rodzaje wykopów

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele – wydawałoby się tak odmiennych i...

Wielofunkcyjne urządzenia dla logistyki

Wykonywanie wielu zawodów nie byłoby możliwe bez wykorzystania odpowiednich urządzeń. Producenci sprzętu technologicznego oferują...

Nowoczesne apartamenty o luksusowym wykończeniu

Wakacje to czas szczególny, bowiem wówczas wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu w...

Kto oferuje pomoc w upadłości konsumenckiej bądź firmy?

Obecna sytuacja w wielu przypadkach sprawiła, iż firmy lub osoby prywatne stały się niewypłacalne....

Aparaty ortodontyczne korygujące wadę zgryzu w każdym wieku

Piękny i zdrowy uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Bardzo ważna jest zatem profilaktyka stomatologiczna, która...

Sprawdź również