Piękne i nowoczesne okładziny elewacyjne zewnętrzne

Budowa wymarzonego domu to skomplikowane przedsięwzięcie. Praktycznie na każdym jej etapie stoisz przed pewnymi decyzjami. Jedną z nich niewątpliwie jest wybór elewacji. Chcesz, by była trwała, niedroga, a przy tym ładna. Czy da się to osiągnąć? Udowadniamy, że tak, proponując okładziny elewacyjne zewnętrzne!

Czym są okładziny elewacyjne i jakie wyróżniamy ich rodzaje?

Chcesz oryginalnie i efektownie wykończyć nowoczesny dom? W takim razie zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na okładziny elewacyjne zewnętrzne. Są to przeróżne materiały stosowane do „obłożenia” domu. Mają często postać gotowych płyt i paneli. Jeśli chodzi o rodzaje i materiały okładzin obecnie mamy ogromny wybór. To już nie tylko znany z lat 80. siding, ale również drewno, kamień lub ich imitacje. Na rynku dostępne są też panele elewacyjne aluminiowe. Okładziny mogą być stosowane na nowych i remontowanych budynkach. Nie wymagają mokrych prac, więc żadna pora roku nie jest przeszkodą. Charakteryzują się też wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i doskonale tłumią dźwięk. Jest to rozwiązanie po prostu bardzo nowoczesne i wygodne, dlatego doceniane przez coraz większą liczbę osób.

Panele elewacyjne aluminiowe nie tylko jako elewacja

Jeden z rodzajów okładzin, panele fasadowe aluminiowe to materiał lekki i trwały. Bardzo ławo montuje się je na elewacjach domów i mieszkań, ale to nie jedyne zastosowanie. Korzystając z paneli, możesz na przykład obudować balkon czy taras. Choć najczęściej stosuje się je jako okładziny elewacyjne zewnętrzne, niektórzy pokrywają panelami aluminiowymi też wnętrza pomieszczeń. Na drogach czasem widujemy tablice informacyjne i kierunkowskazy powstałe z tego materiału. Zapewne znalazłoby się jeszcze więcej zastosowań na panele elewacyjne aluminiowe, ale nie sposób wymienić ich wszystkich.

Okładziny elewacyjne zewnętrzne też mogą być ładne!

Powód, dla którego wciąż niektórzy nie są przekonani do okładzin, jest prosty. Panele elewacyjne aluminiowe czy imitujące naturalne materiały mają opinię mało szlachetnego, sztucznego i „taniego” wyglądu. Jest to jednak bardzo niesłuszny pogląd! Współczesne okładziny elewacyjne zewnętrzne mało mają wspólnego z ich odpowiednikami z lat 80. Są trwalsze, ale też o wiele bardziej estetyczne. Wyglądają pięknie zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na prywatnych domach. Z ich pomocą łatwo uzyskasz efekt podobny do naturalnego kamienia czy drewna. Nie warto więc ulegać stereotypom, a należy samemu przekonać się, ile można zyskać dzięki takiej elewacji.

Powiązane wpisy

Polecane

Prowadzisz firmę budowlaną, hurtownię czy magazyn? Poznaj sprzęty, które...

Prowadzenie firmy z branży budowlanej czy magazynowej wymaga inwestycji w odpowiedni sprzęt. Maszyny budowlane...

PANELE WINYLOWE – 5 najważniejszych zalet

Panele winylowe zyskują coraz większą popularność. Można je kupić w prawie każdym markecie budowlanym...

Ogród a la dżungla – jak go zaaranżować, co...

Nie każdy ogród musi być misternie przycięty i uporządkowany. Kiedy rośliny żyją własnym życiem...

Odmiany stylu skandynawskiego, ale jakie?

Styl skandynawski stanowi jeden z najpopularniejszych sposobów wystroju wnętrz w Polsce. Jest bardzo uniwersalny...

Warunki prawne dla współczynnika Umax

Parametr U jest współczynnikiem przenikania ciepła, który jest pierwszym kryterium oceny izolacyjności termicznej przegród...

Jak wybrać zasłony do salonu? Modne inspiracje

Aranżacje, które przyciągają wzrok, muszą być idealne – równie ważny jest każdy szczegół. Prostym...

Sprawdź również