Oświetlenie do ciągnika – obowiązkowe lampy w maszynie rolniczej

Maszyny rolnicze powszechnie wykorzystywane są w wielu sektorach. Traktory znacznie ułatwiają wykonywanie wielu czynności, szczególnie jeżeli posiadamy gospodarstwo rolne. Akcesoria do ciągników muszą się zatem cechować szczególną wytrzymałością i solidnością, bowiem narażone są na działanie wielu czynników zewnętrznych.

Ciągniki przystosowane do prac polowych

Traktory charakteryzują się mocną konstrukcją, która pozwala wykorzystywać maszynę w najcięższych warunkach. Pojazd tego typu jest obowiązkowym wyposażeniem wielu gospodarstw rolnych, umożliwia bowiem przyłączenie maszyn, które nie dysponują własnym napędem. Uprawa ziemi wymaga odpowiedniej obróbki, która możliwa jest wyłącznie przy udziale specjalistycznych maszyn rolniczych. Posiadacze ciągnika doskonale wiedzą, jak ważne jest właściwe wyposażenie pojazdu w niezbędne części. Wiele z nich jest oczywiście obowiązkowym elementem traktora, druga grupa natomiast obejmuje akcesoria, które znacznie zwiększają komfort i wygodę korzystania z traktora.

Akcesoria do ciągników odporne muszą być na działanie warunków atmosferycznych – deszczu, gradu, śniegu, silnego wiatru, intensywnych promieni słonecznych, wysokich bądź niskich temperatur. Maszyna rolnicza jest najczęściej mocno eksploatowana, nie możemy sobie zatem pozwolić na wyposażenie jej w części niskiej jakości. Komponenty wykonane z nietrwałych tworzyw szybko się zużywają i niszczą, tym samym konieczna jest częsta ich wymiana.

Obowiązkowe oświetlenie w maszynie rolniczej

Oczywiście pojazd posiadać musi wymagane oświetlenie do ciągnika, które odpowiada nie tylko za bezpieczeństwo kierowcy, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Biorąc w nim czynny udział, traktor widoczny musi być na drodze. Niedoświetlenie maszyny rolniczej wiązać by się mogło ze stwarzaniem dużego zagrożenia. Do najważniejszych świateł w ciągniku zaliczają się lampy mijania oraz sygnalizacja hamowania lampy „stop”. Konieczne są również światła pozycyjne – zamontowane z przodu oraz tyłu pojazdu – i kierunkowskazy. Traktor dysponować powinien również sprawnymi światłami awaryjnymi. Ważne jest także umieszczenie na pojeździe odblasków, które dodatkowo zwiększają widoczność maszyny w ruchu drogowym.

Akcesoria do ciągnika kupić możemy w specjalistycznych sklepach, oferujących solidne części do pojazdów. Kamar dysponuje asortymentem komponentów do każdego rodzaju ciągnika, jak i samochodów ciężarowych, offroad, przyczep czy wózków widłowych.

Powiązane wpisy

Polecane

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów...

Montaż stołów obrotowych to zadanie dla fachowców

Stoły obrotowe stanowią integralną część wielu systemów transportu wewnętrznego. Wykorzystuje się je...

Jak nakładać gładź szpachlową? Wałkiem czy agregatem?

Każdy sposób pokrywania ścian gładzią szpachlową ma zarówno swoich zwolenników, jak i...

Kotły na pelet – pytania i odpowiedzi

Coraz więcej osób rozważa wymianę pieca. Kiedy polecane są im kotły na...

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka i włączniki?

Kiedy realizujemy tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, wykończenie mieszkania czy...

Sprawdź również