Nowoczesne oświetlenie LED – dlaczego warto je stosować?

Nowoczesne oświetlenie LED to coś więcej niż tylko rozjaśnianie przestrzeni. To bezpieczeństwo, komfort i oszczędność. Wyobraź sobie światło, które pamięta, o jakiej godzinie wracasz do domu i rozświetla Ci drogę, jak tylko wjedziesz na podjazd. Jesteś na wakacjach pod palmami i jednocześnie możesz sterować oświetleniem w całym mieszkaniu. Potencjalni włamywacze nie zorientują się, że dom stoi pusty. Cała kontrola, dzięki odpowiedniej aplikacji, może znaleźć się w Twoim smartfonie. Brzmi ciekawie, prawda?

Inteligentne oświetlenie – co to takiego?

Jest to zaawansowany technologicznie sposób na oświetlenie domu. Inteligentne żarówki LED łączą się z aplikacją, poprzez którą możliwe jest sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca na ziemi. Niektóre elementy można zaprogramować na stałe (jeśli chcesz, by światło w niektórych częściach domu włączało i wyłączało się o stałej porze). Można także kontrolować je na bieżąco, eliminując potrzebę stosowania tradycyjnych przełączników. Więcej znajdziesz pod adresem: https://zamel.com/pl/ledix-inteligentne-oswietlenie-led.

Zalety inteligentnego oświetlenia

Automatyczne bądź zdalne sterowanie włączania i wyłączania światła to nie jedyna korzyść płynąca z inteligentnego oświetlenia. Są również inne, mniej oczywiste zalety przełączenia się na technologię smart.

Kontrola natężenia światła

Z pozycji Twojego smartfona, nie ruszając się z kanapy, możesz regulować natężenie światła. Jaśniej – gdy chcesz poczytać, ciemniej – gdy chcesz po prostu odpocząć. Wszystko według Twojego nastroju i upodobania.

Oszczędność energii

Diody LED wyróżniają się bardzo długą żywotnością i generują mniej ciepła. A co za tym idzie niskim poborem energii, co z pewnością szybko zauważysz, otrzymując rachunek za prąd. Do produkcji oświetlenia LED używane są tylko bezpieczne dla zdrowia substancje. Co więcej, gotowe produkty nie imitują promieniowania IR i UV.

Wielofunkcyjność

Technologia smart to nie tylko oświetlenie. Sterowanie światłem może być tylko jednym z elementów kontroli nad domem. Możliwe jest zdalne zarządzanie temperaturą, podnoszeniem i opuszczaniem rolet, a nawet oglądaniem video z monitoringu. Spodoba Ci się mieszkanie w inteligentnym domu. Jest to luksus coraz bardziej powszechny, a więc ceny są coraz bardziej przystępne.

Czujniki ruchu

To doskonałe rozwiązanie dla nocnych podróżników. Pod wpływem ruchu cała podłoga się rozświetli. Dziecko szukające w nocy sypialni rodziców lub łazienki szybko i bezpiecznie trafi do celu. Jeśli Tobie zdarzy się wrócić później do domu, nie musisz budzić wszystkich domowników jaskrawym światłem. Czujnik ruchu zadba, by oświetlić np. schody prowadzące na piętro.

Wygoda i bezpieczeństwo

Miło i przyjemnie, gdy dom wita nas światłem od progu. Gdy ciągi komunikacyjne podświetlają się w nocy pod wpływem ruchu. Jest to nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne rozwiązanie. Inteligentne oświetlenie z możliwością zdalnego sterowania, to także dobra ochrona przed włamywaczami.

Światło to wizytówka domu. To nasz dobry przyjaciel, który potrafi ocieplić wnętrze. Dyskretne oprawy LED zamontowane tuż nad podłogą oraz rozmieszczone punktowo sprawiają, że dom to oaza, do której chce się wrócić. Dekoracyjne girlandy, podświetlone obrazy lub ramki ze zdjęciami nadają specjalnego uroku i charakteru każdemu wnętrzu. Całe oświetlenie zaprojektowane pod potrzeby domowników i sterowane zgodnie z ich potrzebami. To ekologiczne, oszczędne i wygodne rozwiązanie.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak nakładać gładź szpachlową? Wałkiem czy agregatem?

Każdy sposób pokrywania ścian gładzią szpachlową ma zarówno swoich zwolenników, jak i...

Kotły na pelet – pytania i odpowiedzi

Coraz więcej osób rozważa wymianę pieca. Kiedy polecane są im kotły na...

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka i włączniki?

Kiedy realizujemy tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, wykończenie mieszkania czy...

Jaki piec wybrać do balii ogrodowej?

Kąpiel w balii ogrodowej to świetny sposób na relaks i odpoczynek. Aby jednak móc...

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Oświetlenie nie tylko pozwala na wygodne korzystanie z pomieszczenia. Odpowiednie lampy mogą być stylowym...

Oprawy awaryjne. Co trzeba o nich wiedzieć?

Każdy z nas korzysta ze sztucznych źródeł światła. Służy to nie tylko poprawie komfortu...

Sprawdź również