Masz hurtownię instalacyjną? Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić do oferty kotły na pellet

Boom budowlany, który w ostatnich latach znacząco przybrał na sile, napędza również sprzedaż w branży urządzeń grzewczych. W polskich warunkach klimatycznych bardzo trudno jest zbudować dom niewymagający dodatkowego źródła ciepła. Dlatego obserwujemy duży wzrost zainteresowania nowoczesnymi kotłami grzewczymi oraz coraz popularniejszymi pompami ciepła. W interesie każdej hurtowni instalacyjnej powinno być zapewnienie klientom jak najszerszego asortymentu, który obejmuje także kotły na pellet. Dlaczego warto mieć takie urządzenia w swojej ofercie? Poznaj najważniejsze argumenty.

Kotły na pellet to doskonały zamiennik dla kotłów węglowych

Zgodnie z aktualnymi przepisami do 2024 roku muszą zostać zlikwidowane wszystkie kotły na paliwa stałe, które nie spełniają założeń Ekoprojektu. To oznacza, że w najbliższych latach hurtownie instalacyjne będą musiały zaspokoić potrzeby ogromnej grupy klientów, oferując im sensowną alternatywę dla przestarzałego kotła.

Nowoczesne kotły na pellet są urządzeniami 5 klasy, dlatego są bardzo atrakcyjną propozycją dla inwestorów indywidualnych. Przede wszystkim można na nie uzyskać dotację np. z programu „Czyste Powietrze”. Jest to również dobre rozwiązanie z punktu widzenia osób, które do tej pory ogrzewały swoje domy kotłem węglowym i obawiają się wysokich kosztów przejścia na ogrzewanie gazowe czy tym bardziej elektryczne.

Uzupełniając asortyment hurtowni instalacyjnej o kotły na pellet znacząco zwiększysz atrakcyjność Twojej firmy w oczach nabywców indywidualnych, którzy szukają takich urządzeń widząc w nich najlepszy zamiennik dla dotychczasowego kotła na paliwo stałe.

Nabywcy kotłów zwracają coraz większą uwagę na ekologię

W szczególności dotyczy to osób, które wybierają swój pierwszy kocioł do nowobudowanego domu jednorodzinnego. Coraz więcej gmin wprowadza uchwały zakazujące montażu kotłów węglowych, a nawet użytkowania tradycyjnych wkładów kominkowych. Dopuszczają natomiast zastosowanie ekologicznego kotła pelletowego.

Spalanie pelletu w dedykowanym urządzeniu grzewczym uwalnia do atmosfery tylko tyle dwutlenku węgla, ile wcześniej zostało zaabsorbowane przez rośliny, z których wyprodukowano paliwo drzewne. Spaliny wydobywające się z komina nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i w praktyce trudno jest je odróżnić od tych, jakie generuje kocioł gazowy.

Dlatego rośnie zainteresowanie kotłami pelletowymi wśród osób, które budują domy na ekologicznych osiedlach i zależy im na wyborze systemu grzewczego w minimalnym stopniu oddziałującego na środowisko.

Niska uciążliwość obsługi – ten argument przemawia do wyobraźni inwestorów

Jako profesjonalny sprzedawca urządzeń grzewczych możesz uświadamiać swoich klientów w zakresie dostępnych rozwiązań. Często jest tak, że hurtownię instalacyjną odwiedzają osoby z góry zdecydowane na zakup np. kotła gazowego, argumentując to chęcią zapewnienia sobie wysokiego komfortu.

W takiej sytuacji warto przedstawić klientowi alternatywę w postaci kotła na pellet, który również nie wymaga uciążliwej obsługi, a może się okazać rozwiązaniem tańszym w eksploatacji i bardziej przyszłościowym (zwłaszcza w kontekście spodziewanych dalszych podwyżek cen gazu ziemnego).

Znajdź sprawdzonego dostawcę kotłów na pellet

Jeśli przytoczone wyżej argumenty do Ciebie przemawiają i rozważasz wprowadzenie kotłów na pellet do oferty Twojej hurtowni instalacyjnej, to pierwszym krokiem powinno być nawiązanie współpracy z dostawcą takich urządzeń.

Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Biooze (https://biooze.pl/), która dostarcza kotły i piece na pellet klientom biznesowym w całej Polsce. Biooze oferuje wyłącznie urządzenia sprawdzonych, renomowanych producentów, które są najbardziej poszukiwane przez klientów detalicznych.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak nakładać gładź szpachlową? Wałkiem czy agregatem?

Każdy sposób pokrywania ścian gładzią szpachlową ma zarówno swoich zwolenników, jak i...

Kotły na pelet – pytania i odpowiedzi

Coraz więcej osób rozważa wymianę pieca. Kiedy polecane są im kotły na...

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka i włączniki?

Kiedy realizujemy tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, wykończenie mieszkania czy...

Jaki piec wybrać do balii ogrodowej?

Kąpiel w balii ogrodowej to świetny sposób na relaks i odpoczynek. Aby jednak móc...

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Oświetlenie nie tylko pozwala na wygodne korzystanie z pomieszczenia. Odpowiednie lampy mogą być stylowym...

Oprawy awaryjne. Co trzeba o nich wiedzieć?

Każdy z nas korzysta ze sztucznych źródeł światła. Służy to nie tylko poprawie komfortu...

Sprawdź również