Masz hurtownię instalacyjną? Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić do oferty kotły na pellet

Boom budowlany, który w ostatnich latach znacząco przybrał na sile, napędza również sprzedaż w branży urządzeń grzewczych. W polskich warunkach klimatycznych bardzo trudno jest zbudować dom niewymagający dodatkowego źródła ciepła. Dlatego obserwujemy duży wzrost zainteresowania nowoczesnymi kotłami grzewczymi oraz coraz popularniejszymi pompami ciepła. W interesie każdej hurtowni instalacyjnej powinno być zapewnienie klientom jak najszerszego asortymentu, który obejmuje także kotły na pellet. Dlaczego warto mieć takie urządzenia w swojej ofercie? Poznaj najważniejsze argumenty.

Kotły na pellet to doskonały zamiennik dla kotłów węglowych

Zgodnie z aktualnymi przepisami do 2024 roku muszą zostać zlikwidowane wszystkie kotły na paliwa stałe, które nie spełniają założeń Ekoprojektu. To oznacza, że w najbliższych latach hurtownie instalacyjne będą musiały zaspokoić potrzeby ogromnej grupy klientów, oferując im sensowną alternatywę dla przestarzałego kotła.

Nowoczesne kotły na pellet są urządzeniami 5 klasy, dlatego są bardzo atrakcyjną propozycją dla inwestorów indywidualnych. Przede wszystkim można na nie uzyskać dotację np. z programu „Czyste Powietrze”. Jest to również dobre rozwiązanie z punktu widzenia osób, które do tej pory ogrzewały swoje domy kotłem węglowym i obawiają się wysokich kosztów przejścia na ogrzewanie gazowe czy tym bardziej elektryczne.

Uzupełniając asortyment hurtowni instalacyjnej o kotły na pellet znacząco zwiększysz atrakcyjność Twojej firmy w oczach nabywców indywidualnych, którzy szukają takich urządzeń widząc w nich najlepszy zamiennik dla dotychczasowego kotła na paliwo stałe.

Nabywcy kotłów zwracają coraz większą uwagę na ekologię

W szczególności dotyczy to osób, które wybierają swój pierwszy kocioł do nowobudowanego domu jednorodzinnego. Coraz więcej gmin wprowadza uchwały zakazujące montażu kotłów węglowych, a nawet użytkowania tradycyjnych wkładów kominkowych. Dopuszczają natomiast zastosowanie ekologicznego kotła pelletowego.

Spalanie pelletu w dedykowanym urządzeniu grzewczym uwalnia do atmosfery tylko tyle dwutlenku węgla, ile wcześniej zostało zaabsorbowane przez rośliny, z których wyprodukowano paliwo drzewne. Spaliny wydobywające się z komina nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i w praktyce trudno jest je odróżnić od tych, jakie generuje kocioł gazowy.

Dlatego rośnie zainteresowanie kotłami pelletowymi wśród osób, które budują domy na ekologicznych osiedlach i zależy im na wyborze systemu grzewczego w minimalnym stopniu oddziałującego na środowisko.

Niska uciążliwość obsługi – ten argument przemawia do wyobraźni inwestorów

Jako profesjonalny sprzedawca urządzeń grzewczych możesz uświadamiać swoich klientów w zakresie dostępnych rozwiązań. Często jest tak, że hurtownię instalacyjną odwiedzają osoby z góry zdecydowane na zakup np. kotła gazowego, argumentując to chęcią zapewnienia sobie wysokiego komfortu.

W takiej sytuacji warto przedstawić klientowi alternatywę w postaci kotła na pellet, który również nie wymaga uciążliwej obsługi, a może się okazać rozwiązaniem tańszym w eksploatacji i bardziej przyszłościowym (zwłaszcza w kontekście spodziewanych dalszych podwyżek cen gazu ziemnego).

Znajdź sprawdzonego dostawcę kotłów na pellet

Jeśli przytoczone wyżej argumenty do Ciebie przemawiają i rozważasz wprowadzenie kotłów na pellet do oferty Twojej hurtowni instalacyjnej, to pierwszym krokiem powinno być nawiązanie współpracy z dostawcą takich urządzeń.

Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Biooze (https://biooze.pl/), która dostarcza kotły i piece na pellet klientom biznesowym w całej Polsce. Biooze oferuje wyłącznie urządzenia sprawdzonych, renomowanych producentów, które są najbardziej poszukiwane przez klientów detalicznych.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak zwiększyć ognioodporność drewna?

Drewno od bardzo dawna jest wykorzystywane przez człowieka jako materiał budowlany. Elementami konstrukcyjnymi nośnymi...

Oświetlenie do ciągnika – obowiązkowe lampy w maszynie rolniczej

Maszyny rolnicze powszechnie wykorzystywane są w wielu sektorach. Traktory znacznie ułatwiają wykonywanie wielu czynności,...

Czy warto położyć płytki w całym domu?

Wybranie materiału na podłogi wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadaniem. Podejmując decyzję,...

Biuro architektoniczne – pomoc w stworzeniu domu marzeń

Stworzenie wymarzonego miejsca, w którym spędzać będziemy wspólne chwile z rodziną, wymaga wiele pracy....

Na jakiej wysokości zamontować gniazdka i włączniki?

Jeśli jesteś w trakcie wymiany instalacji elektrycznej, budowy nowego domu lub po prostu chcesz...

Okna drewniane a plastikowe – wady i zalety

Podczas budowania lub remontowania domu trzeba podjąć wiele istotnych decyzji, które wpłyną nie tylko...

Sprawdź również