Kto oferuje pomoc w upadłości konsumenckiej bądź firmy?

Obecna sytuacja w wielu przypadkach sprawiła, iż firmy lub osoby prywatne stały się niewypłacalne. Spłata długów staje się wówczas praktycznie niemożliwa. Warto wówczas zwrócić się do specjalistów z dziedziny prawa upadłościowego czy restrukturyzacyjnego. Kto zatem oferuje pomoc w upadłości konsumenckiej?

Kancelaria prawna – wparcie w ogłoszeniu niewypłacalności

Trudności finansowe spotkać mogą każdą osobę, niezależnie od statusu, wieku bądź płci. Nie jest to przyjemna sytuacja, bowiem niewypłacalność niesie za sobą wiele problemów o innym charakterze. Z uwagi na rosnącą liczbę przypadków związanych z niewypłacalnością, wiele kancelarii prawniczych zaczęło specjalizować się w prawie upadłościowym lub restrukturyzacyjnym. Jeżeli zatem zmagamy się z trudnościami finansowymi, powinniśmy rozpocząć współpracę z doświadczonymi prawnikami.

Reprezentacja klienta na każdym etapie postępowania

Pomoc w upadłości konsumenckiej Warszawa rozpoczyna się od dokładnego zbadania sytuacji finansowej dłużnika. Brane są wówczas pod uwagę wszelkie czynniki, mające realny wpływ na dalsze postępowanie. Kolejnym krokiem jest sporządzenie odpowiedniego wniosku, który następnie złożyć należy przed właściwymi organami. Dokument musi być gotowy w określonym ówcześnie terminie. Ważne jest również dołączenie wymaganych załączników. Prawnicy oczywiście pomagają przygotować wniosek, tak aby nie zawierał on żadnych błędów. Współpraca z doświadczoną kancelarią prawną to gwarancja wykonania wszelkich czynności zgodnie z obowiązującymi normami. Prawnicy reprezentują klienta na każdym etapie postępowania – egzekucyjnego bądź sądowego. Decydując się na skorzystanie z pomocy prawnej, niwelujemy nieprzyjemności związane z ogłoszeniem upadłości.

Pomoc dla przedsiębiorców i firm

Upadłość byłego przedsiębiorcy Warszawa również ogłaszana może być przy wsparciu prawnym. Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami. Nie tylko przedsiębiorca staje przed problemem niewypłacalności, ma bowiem w obowiązku zachować się w sposób odpowiedni również w stosunku do kadry menadżerskiej, kontrahentów oraz pracowników. Sytuacja przedsiębiorcy jest zatem znacząco trudniejsza niż w przypadku konsumenta. Pomoc kancelarii prawnej bywa konieczna, aby możliwe było ogłoszenie upadłości. Również restrukturyzacja firmy Warszawa wchodzi w zakres oferowanego przez kancelarię wsparcia. Zawierany jest wówczas układ z wierzycielami przez osobę niewypłacalną bądź zagrożoną niewypłacalnością.

Powiązane wpisy

Polecane

Jaka piła do asfaltu? Wybieramy najlepsze przecinarki!

Cięcie asfaltu - na czym to polega? Przecinarka jezdna do asfaltu - jak wybrać?...

Rodzaje wykopów

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele – wydawałoby się tak odmiennych i...

Wielofunkcyjne urządzenia dla logistyki

Wykonywanie wielu zawodów nie byłoby możliwe bez wykorzystania odpowiednich urządzeń. Producenci sprzętu technologicznego oferują...

Nowoczesne apartamenty o luksusowym wykończeniu

Wakacje to czas szczególny, bowiem wówczas wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu w...

Kto oferuje pomoc w upadłości konsumenckiej bądź firmy?

Obecna sytuacja w wielu przypadkach sprawiła, iż firmy lub osoby prywatne stały się niewypłacalne....

Aparaty ortodontyczne korygujące wadę zgryzu w każdym wieku

Piękny i zdrowy uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Bardzo ważna jest zatem profilaktyka stomatologiczna, która...

Sprawdź również