Jakich funkcji warto szukać w automatycznych ekspresach do kawy?

Ekspresy do kawy cieszą się dużą popularnością. Są to zaawansowane urządzenia, za pośrednictwem których możliwe jest stworzenie pysznego napoju. Wybór tego typu sprzętu jest jednak dość kłopotliwy, ze względu na to, że na taki zakup decydujemy się stosunkowo rzadko. Jakie ustawienia powinien posiadać automatyczny ekspres do kawy? Dlaczego automatyczne czyszczenie ma tak duże znaczenie? Czym jest funkcja One Touch i dlaczego jest tak popularna? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie ustawienia powinien posiadać automatyczny ekspres do kawy?

Wybierając automatyczny ekspres do kawy, warto zwrócić uwagę na liczbę dostępnych ustawień. Im jest ich więcej, tym większe możliwości co do indywidualnego dostosowania poszczególnych parametrów. Nie jest tajemnicą, że tańsze modele będą miały nieco mniej ciekawych funkcji. Dobry ekspres powinien mieć regulację związaną z ilością wody dla danego napoju, a także z ilością kawy na jeden napój. W zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia z kilkustopniową skalą. Ciekawym ustawieniem jest również temperatura wody i ilość dostępnej pary.

Jedną z istotniejszych funkcji jest timer, dzięki któremu możliwe jest zaprogramowanie godzin gotowości urządzeń do pracy. Przykładowo sprzęt może automatycznie włączać się o którejś godzinie, aby po przebudzeniu móc skonsumować pyszną kawę. Wiele ekspresów do kawy ma możliwość gospodarowania energią – w tym celu użytkownik wybiera dowolny tryb, którym jest zainteresowany. Ostatnimi czasy popularnością cieszy się obsługa bezprzewodowa za pośrednictwem WiFi. Wystarczy uruchomić specjalną aplikację, aby ustawić automatyczny ekspres bez konieczności wstawania z kanapy. Z pewnością godny uwagi jest model Delonghi Perfetto, który posiada duże możliwości co do dostosowywania parametrów.

Dlaczego automatyczne czyszczenie ma tak duże znaczenie?

W nowoczesnych ekspresach do kawy czyszczenie odbywa się w sposób automatyczny. Wystarczy uruchomić odpowiedni tryb, a także umieścić w odpowiednim miejscu tabletkę czyszczącą. Coraz większa liczba ekspresów informuje nas o tym, że konieczne jest wyczyszczenie ekspresu. Z płukaniem mamy do czynienia po włączeniu ekspresu, a także przed jego wyłączeniem. Jeśli chodzi o odkamienianie – prędzej czy później proces ten będzie konieczny. Zalecane jest, aby korzystać z wody przefiltrowanej. W ekspresach automatycznych odkamienianie jest zaprogramowane automatycznie, dodatkowo zostaniemy poinformowani o konieczności wykonania owej czynności. Jeśli tak się nie dzieje, wówczas na własną rękę powinniśmy regularnie czyścić ekspres z kamienia, aby uniknąć kosztownej naprawy sprzętu.

Czym jest funkcja One Touch i dlaczego jest tak popularna?

Jak można się domyśleć – funkcja One Touch umożliwia przygotowanie kawy za pośrednictwem jednego przycisku. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wybierając odpowiednią funkcję, ekspres jest w stanie przygotować kawę mleczną i to bez konieczności wykonywania żadnych dodatkowych czynności. Co ciekawe, nie musimy również przestawiać naczynia – zarówno kawa, jak i mleko popłyną z jednej dyszy w odpowiedniej kolejności. Jeśli nie posiadamy tej funkcji, wówczas konieczne będzie osobne spienienie mleka.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak nakładać gładź szpachlową? Wałkiem czy agregatem?

Każdy sposób pokrywania ścian gładzią szpachlową ma zarówno swoich zwolenników, jak i...

Kotły na pelet – pytania i odpowiedzi

Coraz więcej osób rozważa wymianę pieca. Kiedy polecane są im kotły na...

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka i włączniki?

Kiedy realizujemy tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, wykończenie mieszkania czy...

Jaki piec wybrać do balii ogrodowej?

Kąpiel w balii ogrodowej to świetny sposób na relaks i odpoczynek. Aby jednak móc...

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Oświetlenie nie tylko pozwala na wygodne korzystanie z pomieszczenia. Odpowiednie lampy mogą być stylowym...

Oprawy awaryjne. Co trzeba o nich wiedzieć?

Każdy z nas korzysta ze sztucznych źródeł światła. Służy to nie tylko poprawie komfortu...

Sprawdź również