Jaki wybrać generator prądu? Podpowiadamy!

W historii naszego kraju miały miejsca wichury. Takie klęski żywiołowe powodują zrywanie dachów czy zniszczenia linii energetycznych. Podczas takich zjawisk wiele osób nie ma dostępu do prądu, a tym samym do ogrzewania oraz ciepłej wody. Dlatego, aby uchronić się przed takimi wydarzeniami, warto wyposażyć się w agregat prądotwórczy. Na rynku możemy spotkać nowoczesne agregaty prądotwórcze, które zapewniają dostęp do prądu.

Nowoczesne agregaty prądotwórcze do pracy ciągłej i awaryjnej

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup takiego urządzenia, musimy skupić się na aspekcie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jego utrzymania. Analizując różne modele, zwróćmy uwagę na poszczególne parametry, ponieważ inny będzie potrzebny agregat do pompy wodnej, a inny agregat na fermę, który w założeniu będzie miał zasilić całe gospodarstwo. Dlatego między innymi, aby ułatwić odpowiedni wybór sprzętu, wiele przodujących producentów oferuje dedykowane generatory prądu wyłącznie do pracy awaryjnej (w przypadku wystąpienia przerwy w dostawie prądu w głównym źródle) lub pracy stałej (w celu zasilenia wszystkich odbiorników i urządzeń elektrycznych).

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do elektronarzędzi?

Nie trzeba robić generalnego remontu domu, aby używać różnych narzędzi elektrycznych. Chcąc wykonać drobne prace majsterkowe czy konserwacyjne w domu takie narzędzia są niezbędne, jednak wadą ich działania jest konieczność dostępu do prądu. W tym przypadku sprawdzi się niezawodny agregat prądotwórczy w wersji mobilnej mogący zasilić wiertarkę, szlifierkę czy przecinarkę. Agregaty do tego typu czynności nie muszą generować większej mocy niż 2 KW.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu?

Przerwa w dostawie prądu dotknęła każdego z nas, przynajmniej raz w życiu. W takich sytuacjach pozostaje poszukanie awaryjnych świec, aby przywrócić we wnętrzach nieco światła. Wyłączone z użytkowania są również codzienne urządzenia np. lodówka, radio czy telewizor. Nie mając prądu, czekamy z niecierpliwością na jego przywrócenie. Mając generator prądu, świece mogą nadal pozostać w szafie. Agregaty generujące prąd zazwyczaj są używane w gospodarstwach domowych jako awaryjne źródła energii. Jednakże coraz więcej osób stawiających dom na obrzeżach miast korzysta z generatorów jako stałe źródła energii. Agregaty wtedy są stosowane w celu zasilanie sprzętu RTV czy AGD, a oferowany przez producentów dedykowany agregat do pompy wodnej jest potwierdzeniem, że mogą one zasilać wszelkie urządzenia elektryczne.

Podczas stawiania budynku mieszkalnego, biurowego czy handlowego konieczny jest dostęp do prądu w celu zasilenia niezbędnych maszyn budowlanych i narzędzi. Z tego względu pracownicy branży budowlanej zawsze na placu budowy stawiają niezawodny agregat prądotwórczy. Generator podczas prac budowlanych jest niezbędny, ponieważ zazwyczaj w terenie nie ma jeszcze dostępu do sieci energetycznej. Agregaty do takich celów mogą zasilać narzędzia potrzebujące napięcia 230 V lub 400 V (w zależności czy generator jest jedno, czy trójfazowy).

Powiązane wpisy

Polecane

Jaka piła do asfaltu? Wybieramy najlepsze przecinarki!

Cięcie asfaltu - na czym to polega? Przecinarka jezdna do asfaltu - jak wybrać?...

Rodzaje wykopów

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele – wydawałoby się tak odmiennych i...

Wielofunkcyjne urządzenia dla logistyki

Wykonywanie wielu zawodów nie byłoby możliwe bez wykorzystania odpowiednich urządzeń. Producenci sprzętu technologicznego oferują...

Nowoczesne apartamenty o luksusowym wykończeniu

Wakacje to czas szczególny, bowiem wówczas wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu w...

Kto oferuje pomoc w upadłości konsumenckiej bądź firmy?

Obecna sytuacja w wielu przypadkach sprawiła, iż firmy lub osoby prywatne stały się niewypłacalne....

Aparaty ortodontyczne korygujące wadę zgryzu w każdym wieku

Piękny i zdrowy uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Bardzo ważna jest zatem profilaktyka stomatologiczna, która...

Sprawdź również