Czyszczenie parowe – najpopularniejsze pytania

Choć czyszczenie parowe oferowane jest już od pewnego czasu, to dla wielu z nas wciąż pozostaje zagadką. W związku z tym pojawia się wiele pytań, na które dziś postanowiliśmy odpowiedzieć.

Gdzie można stosować czyszczenie parowe?

Prawdę mówiąc, to nie ma miejsca, w którym czyszczenie parowe się nie sprawdzi. Z powodzeniem można je wykorzystać w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wszystko dlatego, że nie ma zadań, z którymi mobilna myjnia parowa sobie nie poradzić.

Z powodzeniem może być wykorzystywana do prania dywanów i wykładzin, mycia aut, sprzątania domów, biur i obiektów przemysłowych. To jednak nie wszystko, ponieważ mobilna myjnia parowa sprawdza się również w myciu maszyn, usuwaniu graffiti, czyszczeniu konstrukcji stalowych, usuwaniu oznakowania poziomego, czy myciu elewacji. Z jej wykorzystaniem można pozbyć się zabrudzeń z dachów, posadzek, kostki brukowej oraz ogrodzeń.

Na czym polega czyszczenie parowe?

Działanie mobilnej myjni parowej opiera się na wykorzystaniu podgrzanej do wysokiej temperatury pary. Gorąca para wnika nawet w najtrudniej dostępne zakamarki czyszczonej powierzchni i sprawia, że brud odczepia się od materiału i umożliwia jego pozbycie się. Myjnia parowa świetnie sobie radzi zarówno ze świeżymi zabrudzeniami, jak i trudnymi i starymi.

W ten sposób przywracany jest dawny wygląd czyszczonej powierzchni, która dodatkowo jest dezynfekowana, ponieważ wysoka temperatura ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.

Czy w czasie czyszczenia może dojść do uszkodzenia powierzchni?

Czyszczenie parowe może wiązać się z uszkodzeniem powierzchni, ale tylko wtedy, gdy wykonywane jest w nieodpowiedni sposób. Należy pamiętać, że w porządkach para jest podgrzewana do bardzo wysokiej, a następnie opuszcza urządzenie pod ciśnienie. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w tego typu zadaniach, to przez brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności może doprowadzić do uszkodzeń powierzchni.

Warto jednak wiedzieć, że do dyspozycji pozostaje wykwalifikowana firma, która świadczy wsparcie przy czyszczeniu parowym. Sięgając po jej usługi, można zapewnić sobie efektywne i bezpieczne czyszczenie wszelkiego typu powierzchni.

Czy fachowe czyszczenie parowe jest drogie?

Zakres cen bywa bardzo różny, ale wystarczy postawić na wsparcie profesjonalnej firmy, a można zapewnić sobie dostęp do wsparcia fachowców w bardzo przystępnej cenie. Wszystko dlatego, że profesjonalna firma stosuje uczciwe stawki, a koszty współpracy wycenia zgodnie z zakresem świadczonych usług.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy PODLAK S.C. Małgorzata Podlak, Robert Podlak.

Powiązane wpisy

Polecane

Gdzie kupować narzędzia znanych marek typu Makita DeWalt Bosch?

Podpowiadamy, gdzie zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia w Internecie

Nowoczesne systemy sterowania na przykładzie sterowników CompactLogix 5480 od...

Inteligentna produkcja to wyraźny trend obowiązujący we współczesnym przemyśle. Coraz więcej zakładów...

Montaż stołów obrotowych to zadanie dla fachowców

Stoły obrotowe stanowią integralną część wielu systemów transportu wewnętrznego. Wykorzystuje się je...

Jak nakładać gładź szpachlową? Wałkiem czy agregatem?

Każdy sposób pokrywania ścian gładzią szpachlową ma zarówno swoich zwolenników, jak i...

Kotły na pelet – pytania i odpowiedzi

Coraz więcej osób rozważa wymianę pieca. Kiedy polecane są im kotły na...

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka i włączniki?

Kiedy realizujemy tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, wykończenie mieszkania czy...

Sprawdź również