Czym jest Program Czyste Powietrze?

Coraz chętniej Polacy korzystają z Programu Czyste Powietrze. Ale czym on jest? Dowiedz się z naszego artykułu!

Termoizolacja domu to prawdopodobnie jeden z najważniejszych elementów wpływających na utrzymanie docelowej temperatury w naszych czterech ścianach. Im lepsze zabezpieczenie termiczne, tym wymagany jest mniejszy nakład na ogrzewanie. Oznacza to, że ograniczamy też wydatki na prąd czy też na materiały wykorzystane do spalania w piecu.

Ten drugi aspekt jest prawdopodobnie najistotniejszym punktem, dla którego rząd Rzeczypospolitej Polskiej postanowił wprowadził Program Czyste Powietrze. Im więcej palimy w piecu, tym więcej tworzy się pobocznych substancji chemicznych, które są ubocznymi produktami spalania. Te niestety bardzo negatywnie wpływają na jakość powietrza.

Głównym więc założeniem Programu Czyste Powietrze jest upewnienie się, że poprzez zadbanie o właściwą termoizolację domostwa i przerzucenie się na mniej toksyczne materiały uda się osiągnąć o wiele czystszy poziom powietrza, szczególnie zimą i w miejscach mocno zabudowanych przez domki jednorodzinne – zwłaszcza te o bardzo słabym zabezpieczeniu termicznym.

Dlaczego warto skorzystać z oferty STG Poznań?

W jaki jednak sposób wykorzystać tę ofertę i mieć pewność, że skorzystamy z dofinansowania we właściwym zakresie, a sama usługa termoizolacji przebiegnie pomyślnie i bez najmniejszych problemów? Jednym z takich rozwiązań wydaje się oferta STG Poznań.

Firma ta oferuje nam kompleksową usługę ocieplenia naszych czterech ścian. Co więcej, znajdziemy tam też wszystkie niezbędne informacje odnośnie złożenia wniosku, a poradnik krok po kroku wytłumaczy nam w jaki sposób dołączyć wymagane załączniki, wysłać wniosek czy też sprawdzić jego status. Co więcej, istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu z STG w celu wsparcia w procesie pomyślnej weryfikacji wniosku o dofinansowanie.

Nie czekaj, skorzystaj z programu już teraz!

Dostęp do STG Poznań jest darmowy. Wszystkie zawarte na stronie informacje są zweryfikowane i zgodne z danymi, jakie strony rządowe oferują. Jeśli dalej nie jesteśmy pewni w jaki sposób skorzystać z programu Czyste Powietrze, to warto wykorzystać formularz kontaktowy i przy użyciu usługi STG Poznań cieszyć się pełnym wsparciem i bezproblemowym rozwiązaniem tej kwestii w kilka chwil.

Artykuł napisany przy pomocy STG Poznań – Jednej z firm zajmującej się realizacją Programu Czyste Powietrze.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak nakładać gładź szpachlową? Wałkiem czy agregatem?

Każdy sposób pokrywania ścian gładzią szpachlową ma zarówno swoich zwolenników, jak i...

Kotły na pelet – pytania i odpowiedzi

Coraz więcej osób rozważa wymianę pieca. Kiedy polecane są im kotły na...

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka i włączniki?

Kiedy realizujemy tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, wykończenie mieszkania czy...

Jaki piec wybrać do balii ogrodowej?

Kąpiel w balii ogrodowej to świetny sposób na relaks i odpoczynek. Aby jednak móc...

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Oświetlenie nie tylko pozwala na wygodne korzystanie z pomieszczenia. Odpowiednie lampy mogą być stylowym...

Oprawy awaryjne. Co trzeba o nich wiedzieć?

Każdy z nas korzysta ze sztucznych źródeł światła. Służy to nie tylko poprawie komfortu...

Sprawdź również