Czy warto się uczyć angielskiego po 50-tce?

Na naukę nigdy nie jest za późno. Nawet po 50-tce można rozwijać i nabywać nowe umiejętności i kompetencje. Jedna z tych, o którą warto zadbać, to swobodne porozumiewanie się po angielsku. Ten międzynarodowy język osobom w wieku dojrzałym może przydać się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Panuje jednak przekonanie, że nauka języka angielskiego po 50-tce jest praktycznie niemożliwa. Czy faktycznie tak jest?

Dlaczego warto poznać podstawy angielskiego?

W dzisiejszych czasach język angielski to ten, za pomocą którego można porozumieć się niemal na całym świecie. Trudno bez niego funkcjonować zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym. Jego znajomości wymaga wielu pracodawców, wielu też awanse warunkuje jego biegłym posługiwaniem się językiem Szekspira. Jest on potrzebny na wielu stanowiskach i obowiązkowy niemal w każdej branży od IT, przez marketing, aż do turystyki czy szeroko rozumianej obsługi klienta. Dla wielu 50-latków znajomość angielskiego daje nowe perspektywy zawodowe, możliwości awansowania w hierarchii firmy i powierzenia im odpowiedzialniejszych obowiązków, a przez to i przyznanie wyższej pensji. W tym zakresie statystyki są bowiem nieubłagane. Osoby znające minimum jeden obcy język biegle zarabiają o 35% więcej niż osoby, które takiej umiejętności nie mają.

Znajomość języka angielskiego ważna jest nie tylko pod względem zawodowym. Przydaje się on również w sytuacjach prywatnych: na wakacjach, w podróży, rozwijania swojego hobby. W języku angielskim porozumieć będzie można się w większości hoteli, restauracji czy instytucji kultury na całym świecie. Znając jego podstawy, można więc bez obaw zamówić obiad, zarezerwować nocleg, kupić bilet, zapytać o drogę czy zgłosić zastrzeżenia do świadczonej usługi. Wiedza, co i kiedy powiedzieć sprawia, że zagraniczne wakacje są przyjemnie spędzonym czasem, bez obaw, że zamiast kawy dostanie się herbatę, a zamiast pokoju małżeńskiego, otrzymane ten z dwoma pojedynczymi łóżkami.

Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego?

Nauka angielskiego, szczególnie po 50-tce wydaje się trudna, a wręcz niemożliwa. W szkołach językowych brakuje klas dedykowanych tej grupie wiekowej, a nauka z nastolatkami powoduje stres i ogólne zniechęcenie. 50-latkowie obawiają się, że nie nadążą za młodszymi uczniami kursu, stresują się oceną z ich strony, a często też nie posiadają czasu na uczęszczanie na stacjonarne zajęcia. To, dlatego wielu żądnych wiedzy 50-latków wybiera kurs Metodą Szybkiego Mówienia.

Za pomocą lekcji umieszczonych na https://szybkanauka.pro/ przyswajają oni podstawy języka Szekspira. Dzięki temu, że ta metoda nauki jest dynamiczna i bazująca na praktyce, już kilka pierwszych lekcji pozwala poczuć się pewniej, nauczyć podstawowych wyrażeń i zwrotów, a także przełamać barierę językową. Dalsze lekcje wprowadzają w tajniki konwersacji i pokazują, że nauka angielskiego po 50-tce wcale nie musi być trudna.

Czego możesz się nauczyć, korzystając z Metody Aktywnego Mówienia?

Korzystając z Metody Aktywnego Mówienia, przede wszystkim nauczysz się porozumiewania się w tym języku. Na początek nauka nakierowana będzie na poznanie prostych zwrotów i wyrażeń, które pozwolą odnaleźć się w codziennych sytuacjach np. na lotnisku, w hotelu, restauracji, w muzeum. Kolejne lekcje to praktyczne ćwiczenia zdobytych umiejętności i systematyczne poszerzanie słownictwa. Sam proces nauki będzie łatwy i przyjemny, ponieważ Metoda Aktywnego Mówienia obchodzi od pisemnych ćwiczeń z podręczników gramatyki, wkuwania skomplikowanych teorii językoznawczych czy listy słówek.

Wszystkie lekcje nakierowane są na praktykę, czyli mówienie, mówienie i jeszcze raz mówienie. Warto tu jednak zaznaczyć, że nie należy się go obawiać. Kurs prowadzony jest online, dlatego kursant poszczególne lekcje może realizować we własnym tempie i w dowolnym czasie oraz miejscu. W trakcie ich realizacji nie będzie oceniany, egzaminowany czy przepytywany, dzięki czemu komfort nauki wzrośnie, a stres i skojarzenia z przykrym szkolnym obowiązkiem zniknie.

Powiązane wpisy

Polecane

Kotły na pelet – pytania i odpowiedzi

Coraz więcej osób rozważa wymianę pieca. Kiedy polecane są im kotły na...

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka i włączniki?

Kiedy realizujemy tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, wykończenie mieszkania czy...

Jaki piec wybrać do balii ogrodowej?

Kąpiel w balii ogrodowej to świetny sposób na relaks i odpoczynek. Aby jednak móc...

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Oświetlenie nie tylko pozwala na wygodne korzystanie z pomieszczenia. Odpowiednie lampy mogą być stylowym...

Oprawy awaryjne. Co trzeba o nich wiedzieć?

Każdy z nas korzysta ze sztucznych źródeł światła. Służy to nie tylko poprawie komfortu...

Jak zwiększyć ognioodporność drewna?

Drewno od bardzo dawna jest wykorzystywane przez człowieka jako materiał budowlany. Elementami konstrukcyjnymi nośnymi...

Sprawdź również