Aparaty ortodontyczne korygujące wadę zgryzu w każdym wieku

Piękny i zdrowy uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Bardzo ważna jest zatem profilaktyka stomatologiczna, która pozwala zareagować na niepokojące zmiany w naszej jamie ustnej. Zdrowe zęby to również prosty zgryz, a skorygować go możemy poprzez aparaty ortodontyczne. Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Kiedy warto się udać do gabinetu ortodontycznego?

Ortodoncja Kraków to obszerna dziedzina stomatologii, zajmująca się nie tylko profilaktyką uzębienia, ale przede wszystkim leczeniem wad zgryzu, czy wad szczękowo-twarzowych. Aparat ortodontyczny jest w stanie poradzić sobie nawet z najcięższymi przypadkami. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że jego zdjęcie nie tylko poprawi nasz zgryz, ale również wpłynąć może na zmianę ułożenia warg, policzków bądź proporcji odcinka nosowego do szczękowego twarzy. Współczesne możliwości ortodoncji pozwalają rozpocząć leczenie w każdym wieku. Oczywiście zaleca się, aby wadę zgryzu korygować już od najmłodszych lat. Im wcześniej niepokojące zmiany w jamie ustnej zostaną wykryte, tym leczenie będzie efektywniejsze. Wiąże się to również z pogłębianiem wady, która z wiekiem może być trudniejsza do wyleczenia.

Wiele osób dorosłych nie chce zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego, głównie z uwagi na jego widoczny wygląd na uzębienie. Istnieją jednak modele, które na zębach są praktycznie niewidoczne. Dodatkowo możemy zdecydować się również na model umieszczany w tylnej części uzębienia.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Pierwsza wizyta w gabinecie ortodontycznym jest konsultacyjna, bowiem w jej trakcie ortodonta wyjaśnia istotę leczenia. Dokładnie wyjaśni, jak przebiegać będzie cały proces oraz ułoży indywidualny plan. Aparaty ortodontyczne Kraków występują w wielu wersjach:

  • Aparaty stałe metalowe – uniwersalny model, na który najczęściej decydują się pacjenci, głównie z uwagi na cenę.
  • Aparaty estetyczne – jest to rozwiązanie droższe, jednak wersja ta jest praktycznie niewidoczna, a model może być ceramiczno-kompozytowy, porcelanowy, szafirowy i kryształowy.
  • Aparaty bezligaturowe – wersja tego typu cechuje się brakiem gumowych łączeń między zamkami, a łuk umieszczany jest na uzębieniu przy pomocy zamków i klapki.
  • Aparaty lingwalne – najdroższy model, mocowany w tylnej części uzębienia.

Zdarza się niekiedy, iż stomatolog dziecięcy Kraków sam sugeruje rodzicom małego pacjenta udanie się na wizytę konsultacyjną do gabinetu ortodontycznego. Obserwując jamę ustną, jest w stanie zauważyć wadę zgryzu, której nie wychwycili rodzice.

Powiązane wpisy

Polecane

Jaka piła do asfaltu? Wybieramy najlepsze przecinarki!

Cięcie asfaltu - na czym to polega? Przecinarka jezdna do asfaltu - jak wybrać?...

Rodzaje wykopów

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele – wydawałoby się tak odmiennych i...

Wielofunkcyjne urządzenia dla logistyki

Wykonywanie wielu zawodów nie byłoby możliwe bez wykorzystania odpowiednich urządzeń. Producenci sprzętu technologicznego oferują...

Nowoczesne apartamenty o luksusowym wykończeniu

Wakacje to czas szczególny, bowiem wówczas wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu w...

Kto oferuje pomoc w upadłości konsumenckiej bądź firmy?

Obecna sytuacja w wielu przypadkach sprawiła, iż firmy lub osoby prywatne stały się niewypłacalne....

Aparaty ortodontyczne korygujące wadę zgryzu w każdym wieku

Piękny i zdrowy uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Bardzo ważna jest zatem profilaktyka stomatologiczna, która...

Sprawdź również